Airbnb’nin Yeni “Hayvan Deneyimleri” (Animal Experiences) Bir Corgi ile Kürek Sörfü Yapmanıza Olanak Sağlıyor

Florida sularında bir corgi ile kürek sörfü yapmak ister miydiniz? Veya Lima’da bir bulldog ile kaymak? Veya Denver’da tüylü lamalarla vakit geçirmek? Veya İzlanda’nın kutup tilkileriyle tanışmak? Veya kentsel arıcılık hakkında bilgi edinmek?

Artık Airbnb’nin yeni Hayvan Deneyimleri (Animal Eperiences) sayesinde hepsi mümkün.

Ev paylaşımı şirketi geçtiğimiz günlerde, seyahat eğlence dosyasına Hayvan Deneyimleri’ni eklediğini duyurdu. Yani İspanya’da tatil yapmayı planlıyorsanız, eşeklerle kucaklaşmak için zaman ayırabilirsiniz veya Kosta Rika’ya giderseniz, Airbnb ile bir papağan izleme gezisi rezervasyonu yaptırabilirsiniz veya Los Angeles’ta bir iş gezisindeyseniz bir kurtarma atı ile arkadaş olmak için vakit ayırabilirsiniz. Bu yeni Hayvan Deneyimleri, kendinizi yeni bir kente veya kültüre sokmanın ya da şehrinizde yerel eğlencenin tadını çıkarmanın mükemmel bir yolu.

Bu yeni deneyimlerin en iyi yanı Airbnb’nin turlara öncülük eden kişilerin hayvanlara iyi bir şekilde baktığından emin olmak üzere World Animal Protection ile birlikte çalışıyor olması. Bu deneyimlerin hiçbiri hayvanlara zarar vermiyor. Tayland’da kaplanlarla selfie çekmek, köleleştirilmiş fillerle gezmek, Florida’da hüzünlü hayvanat bahçelerine gitmek, güneşin altında gezintiye çıkmaya zorlanan midillilerle vakit geçirmek veya özgür olmak isteyen yunuslarla yüzmek gibi deneyimler yok.

Bunun yerine, bu deneyimler insanların hayvanları daha iyi anlamalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Ayrıca, 100’den fazla Airbnb Hayvan Deneyimi, rezervasyonlardan elde edilen gelirin hayvan kurtarma veya veterinerlik bakımı gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlara verildiği Sosyal Etki Deneyimleri (Social Impact Experiences) olarak da adlandırılıyor. Bunların yanında, Hawaii’deki Big Island’daki ineklerle kucaklaşabiliyorsunuz, Airbnb ile rezerve edilmiş birkaç günlük safariye gidebiliyorsunuz veya Chernobyl Exclusion Zone içindeki kayıp yavru köpekleri kurtarmaya yardımcı olabiliyorsunuz

Etiketler