Ikea, İnsanların En İyi Ikea Hacklerini Paylaşıyor

Ikea mobilyaları, her müşterinin estetiğine uyması için özenle tasarlandı— minimal olmasının bir nedeni var. Bu, ürünlerinin özelleştirilmesinin veya ayarlanmasının kolay olduğu anlamına geliyor; ve son yıllarda “Ikea hacking” müşterilerin belirli bir tasarımın bir araya getirilişini nasıl değiştirdiğini veya nasıl kasıtlı olarak ayarladığını tanımlamanın yaygın bir yolu haline geldi.

Ikea ve hackerları arasındaki ilişki her zaman kolay olmadı; 2014 yılında Ikea hacking projelerine adanmış bir siteye ihtarname gönderdi. Fakat son yıllarda şirket, bu olguyu benimsedi. Ve şimdi Ikea hayranlarının tasarım işlerini de benimsiyor. Son birkaç aydır, İngiltere Instagram kanalından Ikea parçalarını hacklemenin yaratıcı yollarını sunuyor ve hayranlarını bir hashtag kullanarak (#ikeaatmine) tasarımlarını paylaşmaya davet ediyor. İşte en iyi örneklerden birkaç tanesi:

Adada Yaşamak

Geniş mutfağı olanlar için 449 dolarlık Vadholma adası yemek gereçlerini depolamak için mükemmel. Fakat küçük apartman dairesinde yaşayan bir Ikea müşterisi, bu daireyi çok işlevli bir yaşam alanına dönüştürdü. Yemek yemek için mükemmel bir mekan olsa da çalışma alanı olarak da kullanılabiliyor.

Küçücük Bir Ofis Ofis

Bu dar köşede Ikea rafları masa ve çalışma alanı olarak işlev görüyor. Bu hackin yaratıcısı tasarımcı Medina Grillo Instagram’da benzer şekilde kullanışlı çalışma alanı hacklerini paylaşıyor.

Küçük Bir Dokunuşla Yatak Çerçevesi

Hacklerin tümü karmaşık değil veya elektrikli el aletleri gerektirmiyor. Ikea’nın 349 dolarlık Gjora yatak çerçevesi basit huş ağacından yapılmış. Bir Ikea müşterisi, yaprak baskılı bir kumaşı üzerine asarak odada bir botanik havası yaratmış. Akıllıca bir hareket çünkü gelecekte başka bir desenle değiştirilebilir ve bu yeşil kumaş başka bir şey için yeniden kullanılabilir.

Bütçeye Uygun Kitap Köşesi

Kitap köşesi kadar keyifli bir şey yok fakat odaya bir kitap köşesi inşa etmek için müteahhit veya marangoz tutmak oldukça pahalı bir şey. Bir Ikea müşterisi, 19.99 dolarlık Torslev halı ile birlikte rattan ottoman kullanarak, iki çekmeceli dolap arasında sevimli bir okuma noktası yaratmış.

En Şirin Oyuncak Sepetleri

Her ebeveynin söyleyeceği gibi, çocukların olduğu bir evin yerleri oyuncaklar ve küçük eşyalarla doludur ve elbette bu öğeler bir noktadan sonra evin yerlerini kirletir. Sepetler bu karışıklığı çözmenin iyi bir çözümü olabilir. Bir Ikea müşterisi bu basit 9.99 dolarlık Fladis sepetlerini şirin tasarımlarla boyamış. Bu sepetler oyun alanını daha renkli hale getirmek için mükemmeller.

Şık Bir Aynalı Duvar

Bir odayı aydınlatmak istiyorsanız, Ikea’nın 9.99 dolarlık Lots aynaları oldukça uygun bir seçenek. Fakat bu Ikea müşterisi yemek odasını daha büyük ve parlak görünür hale getirmek için eğlenceli tasarımı olan bir duvar yaratmış.

Etiketler