Hollanda Merkezli Dott, Daha Güvenli Bir E-Scooter Platformu Vaat Ediyor

Hollanda merkezli Dott, Avrupalı e-scooter işletmesi için sürdürülebilir bir temel oluşturmak üzere güvenlik ve yerel işbirliğine yatırım yapıyor. Dott scooterlarında optimize edilmiş ağırlık merkezi ve daha güvenli sürüş sağlayan yol tutuşuna sahip daha geniş tekerlekler ve çift fren sistemi bulunuyor.

Diğer birçok e-scooter platformu gibi bu scooterlara bir uygulama aracılığıyla erişilebiliyor. Fark ise scooterın tasarımı ve şirketin yerel yetkililerle kurduğu yakın işbirliği. Dott, faaliyet gösterdiği her şehirde depolar açıyor, tam zamanlı çalışanlar istihdam ediyor ve belirli lokasyonlarda ücretsiz sigorta sunuyor.

Dott daha önce 20,5 milyon euro yatırım aldı. A serisi finansman turunda ise 30 milyon euro alacak. Bu fonlar, Dott’un Avrupa’daki genişlemesini destekleyecek. Platform şu anda Brüksel, Paris, Lyon ve Milano’da mevcut.

Dott, yolculara daha yeşil (bazen daha hızlı) bir ulaşım şekli sunan e-scooter startuplarından bir tanesi. Ancak birçok şehirde e-scooter işletmeleri, güvenlik endişeleri ve regülasyonlar nedeniyle sıkıntılar yaşadı. Dott, yerel yetkililerle çalıştığı ve daha sürdürülebilir bir iş modeli yarattığı için daha dikkatli bir yaklaşım izliyor gibi görünüyor.

Etiketler