Netflix Fiyat Artışları Geçen Yıldan Bu Yana 59 Pazarı Etkiledi

Geçtiğimiz yıl sadece ABD’deki Netflix müşterileri için fiyatlar yükselmedi.

Analist firması MoffettNathanson’a göre, Netflix’in 59 pazarda fiyatları yükseldi gibi görünüyor. Uluslararası pazarlarda ortalama olarak fiyatlar Netflix’in temel planları için aylık 99 sent, standart planlar için aylık 1,50 dolar ve premium planlar için 2,20 dolar arttı. ABD’de planlar sırasıyla ayda 1 dolar, 2 dolar ve 2 dolar artış gösterdi.

MoffettNathanson Netflix’in daha fazla pazarda fiyat yükseltmesini bekliyordu ve kullanıcı başına ortalama gelirdeki farkın yurt içi (ABD) ve yurt dışı pazarlar arasında genişlediğini gözlemledi. Analist firma, bunun kısmen Netflix’in ABD’deki fiyat artışları konusunda agresif davranmasından dolayı, kısmen de ABD’de dışındaki diğer pazarlardaki düşük enflasyon oranları ve düşük başlangıç fiyatları gibi çeşitli faktörlerden dolayı olduğunu belirtti.

MoffettNathanson, Wall Street’in farkın zamanla daralacağı konusundaki fikir birliğine katılmıyor gibi görünüyor ve hala Netflix’in hisselerinin aşırı değerlendiğini fakat yatırımcıların satış yapmasının çok önemli bir nedeni olmadığını savunuyor.

Etiketler