İngiltere ve Almanya Merkezli Startup, ‘Dijital Hastane’ Kuruyor

Londra ve Berlin merkezli startup Medbelle, ilk “dijital hastane” olarak adlandırdığı oluşumu sunuyor. Proje, hastaların tıbbi prosedürlerini bir web ve uygulama tabanlı platform aracılığıyla kayıt etmelerini sağlıyor. Kayıt olunduktan sonra bir hastanın detaylarına, bir web portalı ve uygulama üzerinden erişilebiliyor. Nihai hedef ise hem hastaların hem bakım sağlayıcılarının tek bir dijital kaynaktan tüm bilgilere erişebilecekleri bir platform yaratmak.

Medbelle’nin kurucu ortağı Leander de Laporte, “Vizyonumuz, tüm hastaların tedavi yolculuklarında dijital olarak gezinebilecekleri ve bir tıkla kişisel bakım alabilecekleri bir dünya yaratmak.” diyor. “Tıbbi prosedürlere ilişkin ciddi bir dijitalleşme ve hasta bakım eksikliği var. Bu ise kalite ve fiyat şeffaflığı eksikliği, kötü iletişim ve yalnızlaştığını ve tedavi yolculuklarında ihmal edildiğini düşünen hastalarla sonuçlanıyor.”

Medbelle, A Serisi fonlamada 7 milyon dolar topladı. Şu anda sadece özel hastalarla çalışıyor fakat gelecekte NHS (National Health Service) ve daha fazla sigorta sağlayıcısı ile işbirliği yapmayı umuyor.

Hastane deneyimini dijitalleştirme ve basitleştirme fikri hem hastalar hem de tıp uzmanları için cazip bir fikir. Blockchain gibi teknolojiler, miladı dolmuş tıbbi rezervasyon ve kayıt prosedürlerini gözden geçirme trendini teşvik ediyor.

Etiketler