Zeus, Kurumsal Ev Kiralama Piyasasını Ele Geçirmek İçin Şimdiye Kadar 24 Milyon Dolar Fon Topladı

Basmakalıp kurumsal konutlar, insanları işçi dronelara dönüştürüyor. Bir çalışan birkaç aylığına yeni bir şehre taşındığında; ya tatsız dev apartman komplekslerinde ya da daha kısa süreli kalışlar için tasarlanmış Airbnb evlerinde sıkışıp kalıyorlar. Fakat Zeus, herhangi bir ev sahibinin evinde beyaz yakalı geçici bir çalışanı ağırlayıp para kazanmasına olanak tanıyor. Denetimli mülkiyet modeli sayesinde Zeus, ev sahipleri para kazanmaya devam ederken tüm eşyaları, bakımı ve evi doldurma riskini üstleniyor.

Zeus, 23 şehirdeki 900 konutu kiralama işiyle 45 milyon dolarlık bir gelir (revenue run rate) elde edecek gibi. Zeus’un 150 çalışanı sayesinde olan bu durum, bir yılda 5 kat artış anlamına geliyor. %90 doluluk oranı, işverenlerin ve onların çalışanlarının kendilerini evlerinde hissettikleri daha benzersiz, güvenilir ve iyi donanımlı çok aylık konutlar istediğini kanıtladı.

Airbnb yaklaşmakta olan halka arzıyla ilgilenirken, Zeus kurumsal ev sağlama piyasasından daha fazla pay almak için şimdiye kadar 24 milyon dolar fon topladı: Bowery’den 2,5 milyon dolarlık tohum aşaması yatırımı, Zeus’un yönetim kuruluna katılmış olan Garry Tan’ın ortağı olduğu Initilized Capital liderliğindeki yeni 11,5 milyon dolarlık A serisi ve mobilyalar gibi sabit masrafları ödemek için 10 milyon dolarlık borç. Plan ise daha fazla evi bünyesine katmak, daha iyi bir ev sahibi portalı yazılımı oluşturmak ve temizlik ve mobilyalar için ortaklıklar veya şirket içi bölümler oluşturmak.

Etiketler