Bu Üç Boyutlu Yazıcı Kesim Olmadan Hayvan Hücrelerinden Et Üretebiliyor

Diğer canlı türleri üzerindeki etkimizi azaltma çabaları pek çok yeniliği beraberinde getirdi. Vegan deriden labotaruvarda yetiştirilen balıklara, daha az hayvanı öldürerek geleneksel ürünler elde etmek için çeşitli yollar var. Tüketiciler, çevre ve hayvanlar üzerindeki yıkıcı etkileri azaltmak için giderek daha istekli hale geliyor. Bu da, yeni yöntemleri bulmayı daha değerli hale getiriyor, tıpkı Israilli temiz et şirketinin ürettiği kesim olmadan üretilen etler gibi.

Aleph Farms, kendini daha sağlıklı ve zulüm içermeyen etler yaratmaya adadı. Bu süreçte, gerçek bir inekten alınan numune hücreler dışarıda yeniden üretiliyor. Böylece hayvanların çektiği acılar azalmakla kalmıyor, çevre üzerindeki olumsuz etkiler de azaltıyor. Şu anda, et endüstrisi çevreye fazlasıyla zarar veriyor. Metan ve karbon dioksit gibi zararlı gazların salınımını artırıyor. Bunlara ek olarak, sığır çiftlikleri yeryüzündeki yağmur ormanlarının kesilmesine yol açıyor, böylece sera etkisini daha da artırıyor.

Bunlara ek olarak, hayvan hücresinden üretilen bu etler geleneksel et üretimi sırasında kullanılan antibiyotiklere ve bakteriyel enfeksiyona temas etmiyor. Bu da etin tüketiciler için daha sağlıklı olduğu anlamına geliyor.

Aleph Farms, 3D yazıcı teknolojisini geleneksel et kesimini hem yapı hem de doku olarak taklit etmek için kullanıyor. Çevreye verilen zararı çarpıcı derecede azaltmayı ve aynı zamanda gerçek etle aynı tadı ve kaliteyi sunabilmeyi amaçlıyorlar.

Etiketler