Houston, İnsanların Dükkan İçinde İnsansı Cihazlarla Cinsel İlişkiye Girmelerini Sağlayan İşletmelere Karşı Oy Kullandı

Toronto merkezli bir “yetişkin aşk bebekleri kiralama hizmeti”, Houston’da “seks robotu genelevi” olarak adlandırılan bir yer açmayı planlamıştı. Fakat, şehir konseyi bu planları bozan yeni bir yönetmelik için oy kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Houston Şehir Konseyi, şirketlerin, “eğlence amaçlı kullanılan insan benzeri (anthropomorphic) cihazlar ve nesneleri” mağaza içinde kullandırtmasını yasaklayan yerel bir yönetmeliği uygulamak için oy kullandı. Güncellenmiş yönetmelik, insanların işletmede bulunan insan görünümündeki bir cihazla cinsel ilişkiye girmesini yasaklıyor – ancak şirketlerin bu tür cihazları satmasını engellemiyor.

Konsey üyesi Greg Travis, “‘Houston Şehri’nin bunlarla ne alakası var?’ diyecek kişiler olduğunu biliyorum.” dedi. “Bunun cevabı şudur ki: biz sizin yatak odanıza girmiyoruz ancak bunu bölgemize getirmeyin. Bu şehrimiz için iyi değil. Burası Günah Şehri değil.”

Jezebel’in de iddia ettiğine göre, KinkySdollS’un Houston’da yer açma planları insanları çıldırttı. Bu insanlar arasında yerel hükümet yetkilileri ve Hristiyan derneklerinde çalışanlar vardı. Daily Beast’in haberine göre, geçen günlerde gerçekleşen bir basın toplantısında Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner, “Ahlak polisi olmaya çalışmıyorum fakat ben, şehrimizdeki insanların sağlığından ve güvenliğinden sorumluyum.” dedi.

Güncenlenmiş yönetmelik, seks bebeği şirketleri yeni alanlara açılmaya hazır olsa bile halkın buna hazır olamayabileceğini yansıtıyor. Houston şehir konseyi, gerçekçi silikonlarla ilişkiye girme fikrine karşı tepkisi olan tek topluluk değil. Bazı argümanlar; bu durumun seks trafiği için katalizör görevi görecek olması; diğerlerine; bu makineleri, idealleştirilen ve cinselleştirilen kadın imajı şeklinde tasarlamak tüm kadınları kişiliksizleştiriyor; göre daha yanlış yönlendirici. Ancak oy bütünlüğü, bu tür kuruluşlara engel olmak için harika bir argümana değil, yeterli oya sahip olmanız gerektiğini işaret ediyor.

Etiketler