IKEA’nın Son Koleksiyonu Çocukluğun En Güzel Taraflarına Övgü Niteliğinde

Dev bir canavar eli. Bir tezgah. 32 metrelik bir boyama kitabı kilimi. Bir boya rulosu. Evet ebeveynler, doğru okudunuz. Bir. Boya. Rulosu. IKEA’nın bu son çıkan sınırlı baskı koleksiyonu olan IKEA Lustigt koleksiyonu, tasarım ajansı Vår ile birlikte geliştirildi – ve sizin için değil, 6 yaş ve üstü çocuklarınız için.

Şirket, “Oyunlara ilişkin tüm IKEA koleksiyonlarının başlangıç noktası, oyunların hem çocuklar hem de yetişkinler üzerinde çok büyük olumlu etkilere sahip olabileceği ve gerçekten daha iyi bir gündelik hayata katkıda bulunabileceği bilgisidir.” diyor. “Ürünlerin arasında çocukların mantıklı düşünme ve motor becerilerini geliştiren sessiz, zihin odaklı oyunlar ve her yaştan vücutları hareket ettiren yüksek enerjili oyunlar bulunmakta.” diyor.

20 dolara kadar çıkabilen ürünler, oyuncaklardan el işçiliği ürünlerine ve mobilyalara kadar çeşitlilik gösteriyor. Fakat bu ürünler daha önce IKEA’da hiç görmediğimiz kaba ve kinetik bir gariplik duygusu yaratmakta. Hızlı bir top ile etiketleyebileceğiniz Velcro bir yelekten, inanılmaz büyük, dönen bir ödül çarkına kadar, koleksiyondaki her bir öge interaktif. Sadece tek bir parçada bir çeşit elektronik bulunuyor olması ise Lustigt’e neredeyse retro bir görünüm kazandırıyor. Çeşitlilikte bir basketbol potası bile var. Bunlardan birini en son ne zaman görmüştünüz? Lustigt’i görmek, İsveç televizyonunda oynayan Family Ties’ın bir bölümünü izlemek gibi.

Lustigt, bu Ekim ayından başlayarak IKEA mağazalarında satışa sunulacak.

Etiketler