Standard Chartered, Hong Kong’daki Yeni Dijital Bankasına CEO Olarak Deniz Güven’i Atadı

Standard Chartered, yeni bir tüzel kişilik oluşturarak ve yeni bir CEO atıyarak Hong Kong’daki dijital bankacılık operasyonları için planlarını ilerletiyor.

Banka, haziran ayında Hong Kong Parasal Otoritesi’nin (Hong Kong Digital Authority) getirdiği yeni kurallardan faydalanmak istiyor. Bu kurallar, Hong Kong sınırları içinde hem geleneksel bankalara hem de banka olmayan kuruluşlara dijital bankacılık lisansı verilmesini sağlıyor. Standard Chartered’in bu hamlesi alandaki yeni rakiplerle yüzleşmeyi ve milenyum kuşağını kendine çekmeyi hedefliyor.

Türkiye bankacılık sektörünün yakından tanıdığı bir isim olan Deniz Güven, ‘insan dokunuşuyla’ yenilikçi dijital servisler sunacak bir bankacılık modeli geliştirecek olan ekibe liderlik edecek.

Güven’in uzun bir dijital bankacılık geçmişi var: Güven, geçtiğimiz yıldan beri Müşteri Deneyimi ve Dijitalden Sorumlu Global Yönetici olarak Standard Chartered Bankası’nda görev alıyordu. Daha öncesinde Garanti Bankası’nda uçtan uca dijital kanallardan sorumluydu.

Güven, ‘Hong Kong’daki yeni dijital bankacılığı yönetmek gibi bir fırsat yakalayabildiğim için onur duyuyorum. Odağımızda gerçek dijital hizmetler aracılığıyla müşterilerin sıkıntı yaşadığı noktaları çözecek akıllı bir banka yaratmak var. Diğer tüm dijital oyuncular için küresel ölçüt olacak yeni bir bankacılık modelini yaratmayı ve uygulamaya koymayı hedefliyoruz.’ dedi.

DigitalTalks olarak biz de Deniz Güven’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

İlginizi Çekecek İçerik: Standard Chartered Bankası Müşteri Deneyimi ve Dijitalden Sorumlu Global Yöneticisi Deniz Güven ile Pazar Sohbeti

Etiketler