Geofence Sistemi, Eşyalarınızı Takip Etmenize Olanak Veriyor

Sadece gidilecek yere ulaşmak için yola çıkıp, alman gereken bazı önemli şeyleri unuttuğunu fark etmek hiç eğlenceli değildir. Birkaç şirket, cüzdan veya anahtar gibi kaybolan öğeleri bulmaya yardımcı olmak için Bluetooth bağlantılı izleyiciler geliştirmişti. Şimdi ise bir startup, evi terk etmeden önce kullanıcılara eşyalarını almalarını hatırlatabilen bir sistem üretti. Stackntrack, kullanıcıların hangi eşyaları yanına alması gerektiğini belirlemek üzere ve eğer kullanıcı bu eşyaları almadan evden çıkarsa onu uyarmak üzere kimi izleyiciler ve patentli bir algoritma kullanıyor.

Stackntrack sisteminde kullanıcılar eşyalarını gruplar şeklinde veya iş eşyaları ya da spor malzemeleri gibi kategoriler şeklinde organize edebiliyorlar. Bu eşya grupları uygulamaya kaydediliyor ve her gruptaki bir ya da daha fazla eşyaya bir izleyici yerleştiriliyor. Ardından yazılım, kullanıcının evden ayrıldığı zamanı ve yanına aldığı grupların hangileri olduğunu tespit ediyor. Eğer bu gruptaki eşyalardan herhangi biri kullanıcı tarafından alınmamışsa, uygulama kullanıcıyı bilgilendiriyor.

Stack, kullanıcının evi, ofisi, oteli gibi mekanların çevresinde bir coğrafi mevki koruma alanı oluşturarak çalışıyor. Kullanıcılar coğrafi mevki koruma alanının içindeyken uyarı almıyorlar. Alanın dışına çıktıkları anda ise uygulama kullanıcıların yanında bulundurduğu eşyaları izlemeye başlıyor. Sonrasında, o gruptan herhangi bir eşya eksikse bir uyarı gönderiyor. 

Etiketler