IceCure İsrail’de Kanseri Dondurarak Yok Etmeye Başlıyor

Önümüzdeki ay, Hayfa’daki Elisha Hastanesi, IceCure’ün iyi huylu meme tümörleri ve kanserli böbrek tümörlerini yok etmek için sağladığı tedavileri uygulamaya başlayacak – dondurarak ve ameliyatsız.

IceCure, Hayfa’daki Elisha Özel Hastanesi’nde (Elisha Private Hospital) geliştirilen ProSense sistemini kullanarak ameliyata gerek kalmadan, iyi huylu ve kanserli tümörleri hastanedeki tedaviyle dondurarak yok etmeyi başaran İsrailli bir tıbbi cihaz şirketi. İsrail’deki ticari dağıtım Duke Medical Solutions tarafından yürütülecek.

Meme kanserinin tedavisi Elisha Hastanesi ve Rambam Tıp Merkezi’nde (Rambam Medical Center) meme cerrahisinin başı olan Dr. Rafi Klein tarafından, 5 santimetre çapına kadar olan fibroadenom tipi iyi huylu tümörleri olan hastalara uygulanacak. Hastane gelecekte ameliyata alternatif olan bu tedaviyi kanserli meme tümörleri olan hastalara da uygulamayı planlıyor. Böbreklere uygulanacak tedaviler Bnai Zion Tıbbi Merkezi (Bnai Zion Medical Center) ve Elisha Hastanesi’nin üroloji departmanı başkanı Prof. Ofer Nativ ve Bnai Zion Tıbbi Merkezi ve Elisha Hastanesi’nde girişimsel radyoloji bölümü başkanı Dr. Robert Sacher tarafından yapılacak.

ProSense kullanan tedavi, kapalı akımla sıvı nitrojen akıtan ve sonra IceCure tarafından geliştirilen özel iğneyle donduran bir sisteme dayanıyor. Bu tedavi, iyi ve kötü huylu tümörleri tamamen yok ederken tümörün çevresindeki sağlıklı dokuları koruyor. Meme tümörlerinin tedavisi, herhangi bir yara izine sebep olmadan çabuk toparlanmayı sağlayan bir yaklaşım benimsiyor. Herhangi bir ameliyata, hastanede tedaviye veya dikişe gerek kalmadan, memenin şeklini veya boyutunu değiştirmeden bir tıbbi klinikte uygulanan tedavi 20 ile 40 dakika arasında sürüyor. Tedavinin ardından hasta günlük aktivitelerine hızlıca dönebiliyor ve lezyonun takibi ameliyatın takibine benziyor.

IceCure’ün CEO’su Eyal Shamir, “İsrail’de meme ve böbrek tümörlerinin ticari tedavisine başladığımız için memnunuz. Bu, ameliyatı ve göğsün kesilip açılmasını gereksiz kılan teknolojimizin İsrail’deki sağlık kurumları tarafından bir alternatif olarak kabul edildiğinin göstergesi. İsrail’deki tedavi; Japonya, ABD, Hong Kong ve Avrupa’da meme, akciğer, kemik, böbrek ve karaciğer kanserleri dahil çeşitli belirtilere uygulanan başarılı tedavilere katılıyor. Meme kanseri için yaptığımız çalışmaların ilk başarılı sonuçlarını yakın zamanda sunduk ve bu sonuçlar ProSense ile yapılan tedavilerde kanserin düşük oranlarda nüksettiğini gösteriyor. 146 hastayla yapılan çalışmalarda yalnızca bir hastada kanser nüksetti, hastaların yaklaşık %76’sı tedaviden sonra 48 saat içinde günlük faaliyetlerine döndü ve hastaların ve doktorların %95’i bakım sonuçlarından memnuniyetlerini belirttiler.” dedi.

Elisha Hastanesi Genel Müdürü Dr. Shlomo Israelit, “Elisha Hastanesi böbreklerdeki iyi huylu ve kanserli tümörlerin tedavisinde ameliyata alternatif sunan alandaki tıbbi ilerlemeye öncülük eden ilk hastane olmaktan gurur duyuyor. Dondurma teknolojisi, hastaların deneyimlerini ve bakımlarını iyileştirmek için doğru alternatif. Bu başarılı ürünü geliştiren ve bu teknolojiyi ilk kullanacak hastane olması için Elisha Hastanesini seçen İsrailli biyoteknoloji şirketiyle yapılan bu işbirliğinden gurur duyuyorum. Elisha Hastanesi olarak IceCure’ün alandaki devrime ettiği öncülükten hoşnutuz ve tüm hastalar için iyi, uygun ve ilerici ortak yolumuzda hepimize başarılar diliyoruz.” dedi.

Etiketler