Bu Startup, Gizli Kulübe Deneyimi ile Sağlıklı Bir Yaşamı Teşvik Ediyor

Yavaş yemek hareketini ve yavaş tatil hareketini gördük. Şimdi ise yeni bir konsept, konumu sadece rezervasyon yaptıktan sonra açıklanan gizli, sistemden bağımsız bir kulübe deneyimi ile insanların işleri daha da yavaşlatmasına olanak tanıyor. Belçikalı kulübeler, çiftler veya aileler için çevre dostu bir dinlenme yeri olarak tasarlandı. Kullanıcıların “doğanın yavaş ritmini kabul etmelerine” yardımcı olmak için her kulübe pastoral bir ortamda yer alıyor. Gizemi korunmak için ise kabinler gerektiğinde yeni bir konuma taşınabiliyor.

Slow Cabins, küçük evlere benzer şekilde tasarlandı fakat aynı zamanda çevre dostu özelliği taşıyor. Çatılarda güneş panelleri, filtreli yağmur suyu biriktirme sistemi, ahşap zeminler ve kuru tuvaletler bulunuyor. Geniş ve yalıtımlı pencereler ise yerel çevrenin manzarasını sunuyor. Ayrıca kulübelerde  Wi-Fi veya televizyon bağlantısı yer almıyor. Kullanıcılar, kalış süresi boyunca dışarıdan gelecek etkilerden bağımsız bir şekilde ile yaşayabiliyorlar. Ayrıca kabinlerde, kullanıcılara enerji ve su kullanımlarını gösteren akıllı bir ekran bulunuyor. Şirket bu özelliğin, çevre üzerinde etkileri konusunda kullanıcı farkındalığını artıracağını umuyor.

Rezervasyonlar sırasında yerel bölgedeki aktiviteler hakkında ipuçları sunuluyor. Bisiklet kiralama, spa uygulamaları ve diğer lüks aktiviteler de düzenlenebiliyor. Konuklar, yerel çiftçiler tarafından hazırlanan mevsimlik yiyecekler içeren sepetlerin kulübeye teslim edilmesi gibi bir tercih yapabiliyorlar. Kulübelerin ücretleri çiftler için 210, aileler için 222, çalışma alanı olarak kullanımı için ise 335 ABD doları. Slow Cabins, şu anda Belçika’nın birtakım gizli yerlerinde faaliyete geçmiş durumda ve Avrupa’da ve denizaşırı ülkelerde yeni ofisler açmayı planlıyor.

Etiketler