Airbnb Daha Lüks Kiralama Olanakları ve Sadakat Programı Sunuyor

Airbnb sitesine butik oteller, pansiyonlar ve lüks kiralık odalar gibi çeşitli konaklama yerleri ekliyor.

Şirket aynı zamanda daha büyük grupların gezilerde, düğünlerde ve aile kaçamaklarında bir arada kalabilmelerini kolaylaştırıyor.

Airbnb CEO’su Brian Chesky, geçtiğimiz günlerde San Fransisco’da düzenlenen etkinlikte şirketin gelecek 10 yıllık yol haritasını özetledi.

Airbnb’nin hedefleri arasında 2028’e kadar bir milyardan fazla konuk ağırlamak var.

Airbnb genişleme çabalarının bir parçası olarak, ev aramak için yeni yollar sunuyor. Daha önce sitesinde otellere yer vermeyen Airbnb’nin bu girişimi, tatil evlerini, eşsiz konaklama yerlerini, pansiyonları ve butik otelleri arayabilmeyi içeriyor.

Şirket bunun yanında, Airbnb Plus ve Beyond by Airbnb adını verdiği, lüks evlerde kalmak veya kendi tasarladıkları gezileri satın almak isteyen gezginler için yeni özellikler ekledi. Airbnb Plus, 13 şehirde 2.000 ev ile faaliyete geçiriyor. Airbnb Plus’a dahil olabilmek için, evsahiplerinin titizce hazırlanmış kontrol listesini doldurmaları gerekiyor.

Şirket bunun yanında, grupça gezenlerin özel ihtiyaçlarını karşılayabilen evleri kiralayabilecekleri yeni yollar sunduğu Airbnb Collections’ı da piyasaya sürüyor. Airbnb’nin aile ve iş gezileri ile başlattığı Collections, yakında düğünleri, balayını ve grup kaçamaklarını da içerecek.

Chesky, platformun son adımlarının Airbnb’yi herkes için yapacağını (“Airbnb for everyone”) söyledi.

Şirket geçen senenin sonunda, Superhost programının bir benzeri olan, ayrıcalıklı konukları tanıyan Superguest’i piyasaya sürmüştü. Superguest’in avantajları, kiralama ve ulaşımda indirimleri, spor salonlarından faydalanmayı içeriyor. Superguest’in deneme süreci, yılın sonuna doğru tüm konukları içermeden önce bu yaz 10.000 kişiyle başlıyor.

Airbnb, deneyimlere odaklanan seçenekler sunarak seyahat işinde ilerliyor. Şirket halihazırda turlar, yemek dersleri, yürüyüş gezileri gibi farklı aktiviteler sunuyor.

10 yıldır faaliyet gösteren Airbnb’nin değeri 31 milyar dolar ve sitesinde 81.000 şehirden 4.5 milyon kayıtlı mekan var.

Şubat ayının başında, Airbnb’nin CFO’su Laurence Tosi, söylentilere göre, şirketin büyümesiyle mali istikrarını dengelemek konusunda Chesky ile çatışmaya girmesinin ardından şirketten ayrıldı.

Chesky, daha önce çıkan dedikoduların aksine, şirketin bu sene halka açılmayacağını söyledi.

Etiketler