Çevre Dostu Bu İnşaat Firması Birbirine Geçen Ahşap Tuğlalar Kullanıyor

Fransız inşaat şirketi Brikawood, birbirine kenetlenen ahşap tuğlaları kullanan yeni bir inşaat yöntemi geliştirdi. Bu tuğlalar tamamen geri dönüştürülebiliyor, yüksek kalitede ısıtma ve yalıtım sağlıyor ve farklı boyutlarını bulmak mümkün. Şirket, ev gibi büyük inşaat projeleri için en büyük tuğlaları olan 250’likleri öneriyor. Bunun yanında tasarımcılar, alan 50 metre kareden küçükse 160’lık tuğlaların kullanılmasını öneriyor. Atölye ve bahçe kulübesi gibi imar izni gerektirecek kadar küçük yapılar için ise 120’lik en küçük tuğlalar öneriliyor.

Her bir tuğla 3. sınıf sertifikalı eko ahşap (“a Class 3 certified eco wood”) olan dört parça Douglas ahşabı kullanılarak yapılıyor. Tuğlaların iki tarafı iki ara parçayı birbirine bağlıyor. Ardından, tuğlalar diğerleriyle iç içe geçiyor, bu da çivi, tutkal ve vida kullanmadan bütün bir yapının oluşturulabilmesini mümkün kılıyor. Brikawood, kullanıcılar için atölye ve küçük ev malzemelerini de içeren çeşitli paketler sunuyor. Küçük ev malzemelerini içeren kit, alt kat döşemeleri, izolasyon ve daha fazlasını içeren tüm planları içeriyor. Şirket, ek ücret karşılığında iç mimari, tesisat ve elektrik gibi konularda yardım da sağlayabiliyor. Brikawood, ısmarlama inşaatların daha büyük yapıları için eğitimli tesisatçı ve marangoz ekipleri sağlayabiliyor.

İnşaatlarda kullanılan materyaller değiştikçe ve geliştikçe, projeler de bireyleri kendi ev konseptlerini değişimlere adapte etmeleri için ikna etmeye çalışıyor. Bazıları için, bunun anlamı tek bir kontratla dünyanın farklı yerlerindeki anlaşmalı dairelerde birlikte çalışıp yaşamak anlamına gelebilir; bazıları içinse her yere taşınabilen ve çevreye uyumlu bir ev anlamına.

Etiketler