Snapchat CEO’su Evan Spiegel Snapchat’in 50 Milyon Dolarlık Hissesini Sattı

Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel, geçtiğimiz günlerde şirketin 2.675.600 adet hissesini sattı. Şirketin halka arz edildiği Mart ayından beri ilk defa kişisel hisse satışı yapan Spiegel, hisse başına 18,71 dolar kazandığı bu satıştan toplamda 50 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Bu, şirketin geçtiğimiz Mart ayında halka arz edilişinden beri Spiegel’in gerçekleştirdiği ilk resmi satış. Spiegel, daha önce 2017 yılı içinde hisse satmayacağının sözünü vermişti.

Önceden hazırlanmış satış planının bir parçası olarak gerçekleştirilen satış, Spiegel’in hisselerinin yalnızca %1’ini kapsıyor. Spiegel, Snapchat’in diğer kurucu ortağı Bobby Murphy ile birlikte şirketin ve şirketin birincil ürününün kontrolünü hala elinde tutuyor.

Spiegel’in serveti yaklaşık olarak 4,5 milyar dolar.

Spiegel, geçtiğimiz günlerde San Fransisco’da katıldığı bir konferansta Snapchat’in çok tartışılan yeni tasarımını savundu.

Spiegel, “Uygulamayı yeniden tasarlamayı uzun bir zamandır düşünüyorduk çünkü uygulamanın iki tarafının da aynı görünmesinden memnun değildik.” dedi. “Şu ana kadar gördüğümüz şey bizi heyecanlandırıyor. Tasarım hakkında aldığımız şikayetler bile felsefesini destekliyor. Gözlemlediğimiz hayal kırıklıkları bu değişiklikleri doğruluyor.”

Etiketler