3D Baskı Pancakeler, Likit Nitrojen Mısır Gevreği ve Elektrikli Play-Doh

Bunlar, Rendi Zuckerberg tarafından işletilen STEM’den ilham alınmış pop-up sergisi Sue’s Tech Kitchen’daki bazı faaliyetler. Konsept, çocukların bilim ve teknolojiye heyecan duymasını umuyor.

Zuckerberg Media’nın kurucusu ve CEO’su olan Zuckerberg, bu alanda 25 deneyim yarattı.

Seyahat eden sergi bu yılın başlarında Tennessee’de başladı ve geçtiğimiz günlerde ikincisini New York City’deki Cornell Tech’in kampüsünde açtı. 1 Ocak’a kadar açık olacak.

Çocuklar, robotları kullanarak kodlamayı öğrenebiliyor, pancakelerin 3D versiyonlarını basabiliyor ve likit nitrojenle yapılmış yiyecekler yiyebiliyor. Sergi ayrıca, 360-derece basket maçları görmelerine izin vererek NBA ile VR deneyimler sunuyor. Ayrıca, büyük bir oyun tahtasındaki bir engeller labirenti aracılığıyla yönlendirilebilecek otonom bir araç konsepti bulunuyor.

Zuckerberg CNN Tech’den Laurie Segall’a verdiği demeçte, “Çocuklara ve ailelere teknolojiyi tanıtmak için çok sayıda tesisimiz var.” dedi.

Sue’s Tech Kitchen konsepti bir yemek kitabı olarak başladı ancak Zuckerberg, teknolojiyi ailelere daha yakın hale getirmek için uygulamalı bir deneyim yaratmak istedi.

“Bir sürü ebeveyn teknolojiden dolayı boğulmuş durumda.” dedi. “İnsanların Sue’s Tech Kitchen’a gelmesini ve ekranları içermeyen teknolojiyi ailelerine tanıtmak için binlerce yol olduğunu görmesini umuyorum.”

Bu da Zuckerberg’in Silicon Valley’de çalışırken “odadaki tek kadın”olmasından duyduğu hayal kırıklığından esinlendiği, genç kızların STEM ile ilgilenmelerini sağlamak için son çabası.

“Teknolojide kızları kaybetmeye başladığımız dönemin üçüncü ve dördüncü sınıf civarı olduğunu gösteren birçok araştırma yaptım.“ dedi.

“Yaptığım her şeyde, aklımın bir köşesinde o üçüncü ve dördüncü sınıftaki kız var. Onun teknoloji ve bilime ilgi duyması için ne yapabilirim?”

Gelecekte Zuckerberg, konsept için oturma restoranları gibi kalıcı mekanlar oluşturmak istiyor. Vizyonu: ailelerin bağlantılı masalarda oturabildiği ve 3D basım yiyecekler sipariş edebildiği bir yer.”

Sue’s Tech Kitchen, 2018’de ABD çevresinde 10 şehre gelecek. Giriş ücreti kişi başı 5 dolar.

Etiketler