Twitter, Yer İmi (Bookmark) Özelliğini Test Edecek

Twitter, kullanıcıların daha sonraki bir zaman için gizli olarak tweetleri kaydetmelerini sağlayan Bookmarks (Yer İmi) adlı yeni bir özelliği test edecek. Twitter’da ürün tasarımcısı olarak görev alan Tina Koyama, kullanıcının navigasyon menüsünde listelenmiş bir yer imi seçeneği ile özelliğin nasıl görüneceğini tweetledi.

“Tasarlanan bütün akışları inceledik ve topluluğumuzla denemek için en kolay olan yolu seçtik.”

“Özel olması için yer imi koyduğunuz tweetleri daha sonrasında sadece kendiniz görmek istediğinizi söylediniz. Özellik için tasarımlar yaratırken bunu aklımızda bulundurduk.” Bir önceki demo, yer imi işlevinin nasıl çalışabileceğini gösteriyor: kullanıcılar bir tweetin köşe butonuna tıklıyor, bir menü açılıyor ve “Yer imlerine ekle” seçeneği beliriyor.

Şirketin ürün müdürü Keith Coleman, Ekim ayında bu işlev hakkında tweet atmıştı ve yer iminin sosyal paylaşım sitesinde en çok talep edilen şey olduğunu belirtmişti. Şu anda, eğer bir tweet kaydetmek istiyorsanız, tek yapabileceğiniz şey beğen butonuna tıklamak. Ancak, beğendiğiniz tweetler profilinizde ve zaman tünelinizde (ve bazen takipçilerinizin zaman tünelinde) görünür olur ve ayrıca tweeti gönderen kişi bilgilendirilir.

Yer iminin ne zaman resmi olarak çıkacağına dair bir yol haritası bulunmamakta.

Etiketler