Instagram Etiketlerin Takip Edilebilmesi İçin Bir Yol Deniyor

Instagramda etiketleri takip edebilseydiniz güzel olmaz mıydı?

Olurdu, değil mi? Böyle düşünmeniz güzel, çünkü söylenene göre, Facebook’un sahip olduğu uygulama, bunu yapabilmeniz için yeni bir özelliği test ediyor.

The Next Web’e göre, Twitter kullanıcısı Pippa Akram, henüz duyurulmamış Instagram özelliğini fark etti ve bunu Twitter’da paylaştı.

Aşağıdaki ekran resminde de görüldüğü gibi, etiketlere tıkladığınızda, karşınıza “en popüler ve en yeni paylaşımları görün” seçeneği çıkıyor.

Şimdilik, Instagram’da yalnızca kişiler takip edilebiliyor. Bu işleyen bir sistem, ancak popüler etiketleri sürekli takip edebilmenize yardımcı olmuyor.

Twitter’da, etiketleri her defasında manuel olarak aramak yerine, TweetDeck veya Hootsuite gibi uygulamaları kullanarak, istediğiniz etiketleri takip edebilirsiniz.

Instagram’da etiketleri takip edebilmek de bu şekilde işleyecek gibi görünüyor. Bu özellik, aynı zamanda Instagram’ı kullanma şeklimizi de değiştirebilir. Kullanıcılar, kendileri için önemli olan konuları daha iyi takip edebilecek ve bu özellik, aynı zamanda gelişmeleri takip edebilmeleri için de kullanışlı olacak.

Instagram’daki bu özellik, belirli bölgelerdeki seçilmiş bazı kullanıcılara sunuluyor. Instagram sıkça, kullanıcılarının küçük bir kesimiyle, daha sonrasında kamuya sunulup sunulmayacağı belli olmayan yeni özellikler üzerine denemeler yapıyor.

Etiketler