Airbnb Markalı Apartman Walt Disney World Yakınında Açılmak Üzere

Airbnb, ev sahibi dostu bir hizmet olabileceğini kanıtlamak istiyor.

Kısa vadeli kiralama startupı, Kissimmee Florida’da – Walt Disney Resorts yakınlarında 324 daireli bir apartman inşa etmeyi planladığını duyurdu.  “Niido Powered by Airbnb” markalı olacak olan bina, 2018 yılının başlarında faaliyete geçmiş olacak.

Bu modern blok, Mimai merkezli geliştirici Newgard Development Group tarafından inşa edilecek; anahtarsız girişe ve paylaşımlı ortak alanlara sahip olacak.

Onu belirgin bir şekilde Airbnb yapan şey ise kiracıların her yıl 180 geceye kadar birimlerini kiralayabilecek olması.

Kiracıların, check-in’leri  denetlemekten temizlik ve yatak çarşaf hizmetleri ayarlamaya kadar misafir kalışlarını uzaktan yönetmelerine yardımcı olacak Airbnb ile entegre edilmiş yeni bir uygulamaya erişimleri olacak.

Newgard’ın belirttiğine göre, Airbnb’de dairelerini kiralamayı tercih eden kişiler ev sahipleriyle gelirlerini paylaşacaklar. CNN Tech’e konuşan Newgard’ın CEO’su Harvey Hernandez, kiracıların gelirin %75’ine sahip olacağını söyledi. Geri kalan ise gelişim grubuna gidecek.

Hernandez, kiracıların normal pazar koşullarında yıllık kiralama sözleşmeleri imzalamaları gerekeceğini belirtti.

Airbnb’nin global çok aileli konut ortaklıkları direktörü Jaja Jackson, “Bu ortaklık, herkes için değer yaratmak ve kiracılara daha iyi hizmet vermek için ev sahipleri, geliştiriciler ve Airbnb’nin nasıl birlikte çalışabildiğini gösteriyor. “ dedi.

31 milyar değerindeki Airbnb, son yıllarda bazı binalar ve şehirlerle ters düştü. Startup’ın eleştirmenleri, kiralanabilir daireleri resmi olmayan otellere dönüştürdüğünü ve böylece uygun fiyatlı konutların ortadan kaldırıldığını iddia ediyor.

Geçtiğimiz yıl startup, ev sahipleri için Airbnb’de yerlerini kiralamak isteyen kiracıların şartlarını belirlemelerine yardımcı olacak “Friendly Building Program (Dost Canlısı Bina Programı)”  adlı bir program kurdu. Böylece ev sahipleri ayrıca kar üzerinden de bir pay alabiliyor.

Hernandez’in duyuruda belirttiğine göre, bu yeni model “ev paylaşımını teşvik ederek ve herkes için çalışan çözümler üreterek engelleri kaldırıyor.”

Airbnb, bu binanın Güneydoğu Amerika’daki ev paylaşımı modelini destekleyecek gelişmelerin ilk örneği olduğunu söyledi. Airbnb apartmanlarının o bölgenin dışına yayılıp yayılmayacağı sorulduğunda Hernandez, “kesinlikle” yayılacağını söyledi.

Etiketler