Diyabet Hastaları Glikoz Seviyelerini Fitbit’in Yeni Saati ile Rahatça Takip Edecek

Bu yazı AvivaSA Dijital Garaj‘ın katkıları ile yayınlanmıştır.

Gün geçtikçe kullandığımız cihazlar, aksesuarlar daha da akıllanıyor ve bize ek özellikler, faydalar sunuyor. Bunun son örneği Fitbit’ten.

Fitbit, Ionic’in ekranına glikoz ölçümlerini getirmek için Dexcom ile partner oluyor.

Fitbit, şeker hastalığı olan kişilere sürekli glikoz takibi (continuous glucose monitoring (CGM)) cihazları üreten bir şirket olan Dexcom ile bir araya geliyor. Geçen Cumartesi yapılan açıklamada, şirketler, ilk girişimlerinin Dexcom’un takip cihazı verilerini Fitbit’in yeni Ionic akıllı saatiyle birleştirmek olacağını söyledi.

Dexcom’un CGM cihazları, kişilere glikoz seviyelerinin nerelerde olduğunu ve nerelere gittiğini gösteren daha büyük bir resim sunmak adına, derinin hemen altında bulunan ve kişinin glikoz seviyesini birkaç dakikada bir ölçen bir sensörle çalışıyor. Şu anda, bu sensöre takılan bir verici, bu seviyeleri bir akıllı telefonda veya Apple Watch’da görmenize imkan sağlıyor, ancak yakında verileri Ionic’in ekranında da görebileceksiniz.

Dexcom ve Fitbit, 2018 yılında bu özelliği Ionic kullanıcılarına sunmayı umduklarını ve gelecekte başka diyabet yönetim araçları geliştirmek için çalıştıklarını söyledi. Dexcom’un CEO’su Kevin Sayer yaptığı açıklama; “Fitbit Ionic’e, Dexcom’un CGM verilerini sunmanın ve bu deneyimin hem Android hem de iOS cihazları kullanıcıları için mevcut hale getirilmesinin, insanların şeker hastalığını yönetmelerini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Kaynak: Engadget

Etiketler