Çanta Çalındığında Boya Salan Çanta Aksesuarı

Bankalar ve güvenlik firmaları yüksek miktarda paranın çalınmasını önlemek için boya bombaları ve alev gibi teknolojik cihazları yıllardır kullanıyor. Ancak şimdi bir el çantasına sahip olan herkes Handbag Dyetonator ile aynı güvenlik seviyesine ulaşabiliyor. Bu el çantası boyası, James Bond’u bile kıskandıracak düzeyde teknolojiye sahip tarzda bir çanta aksesuarı.

Cihaz kullanıcının cep telefonu ile eşleşerek birinin çantayı çalması durumunda telefona sinyal göndererek cihazın çalışmasına yol açıyor, hırsız ise çantayı çaldığına pişman oluyor. Beş saniye içerisinde alet infilak ederek suçlunun üzerine boya boşaltıyor, sonra da 4 dakika süren bir duman alevine dönüşüyor. Cihaz aynı zamanda GPS’li, böylece kullanıcı ya da polis çantayı takip edebiliyor. Cihazın ağırlığı ise kuş kadar hafif; sadece 96 gram.

Ash Be Nimble’ın kurucusu Hui Mathews bunu şöyle açıklyor: “Bu boya bombası güvenliği kadınların eline teslim etmenin bir başka yolu. Cihazın aynı zamanda hırsızları yakalamaya da yardımcı olmasını umuyoruz.”

Cihazı şarj etmek iki saat sürüyor, standby modundayken de şarjı 5 güne kadar gidebiliyor. Konseptte kusur olarak sayılabilecek bir şey varsa o da pek çok kişinin cep telefonunu çantasında taşıdığı. Başka bir deyişle çanta çalındığında kullanıcı telefonunu kullanarak cihazı aktive etme imkanına sahip olmayacak. Bu yüzden de bu cihazı kullanmak isteyen kullanıcıların cep telefonlarını ceplerinde taşıma alışkanlığı edinmesi lazım.

Cihazlar şu an için yüksek talep görüyor, ancak henüz piyasaya sürülmüş değil. Müşteriler bir bekleme lisesi oluşturmaya başladı bile.

İlginizi Çekecek Bir Yazı: SkunkLock Sayesinde Hırsızlar Bisikletinize Yaklaşamıyor

Etiketler