Alphabet’in Dokümanları Gizli Bir Sergey Brin Şirketinin Detaylarını Ortaya Çıkardı

Sergey Brin’in gizli keşif balonu şirketi muhtemelen “LTA Research and Exploration, LLC” diye adlandırılıyor ve Alphabet’in resmi dokümanlarında (proxy statement) açığa çıkan ipuçlarına göre, Alphabet’ten yer kiralamak için 100 bin dolardan fazla ödedi.

Dosyaya göre Google’ın ana şirketi, şimdilerde Alphabet’in başkanı olan Google kurucu ortağı Sergey Brin’e bağlı yeni bir kuruluşa yer kiralıyor:

“Aralık 2015’te, Airfield’de bulunan hangar alanımızın bir kısmını Sergey Brin’e bağlı bir kuruluşa ait olan LTA  Research and Exploration LLC’ye kiralamak konusunda anlaşmaya vardık. LTA’ya 2016’nın başından 19 Nisan 2017’ye kadar takriben 131 bin dolar fatura kestik.”

Bloomberg, Brin’in Moffett Field’da bir keşif balonu projesi üzerinde çalıştığını geçen hafta başında duyurdu. “LTA”, uçmaktan ziyade havada süzülen gazla dolu bir çeşit uçak olan “Lighter Than Air (Havadan Daha Hafif)”in kısaltması.

Bloomberg tarafından belirtilen şirketin CEO’su Alan Weston, LinkedIn’de ilk başta unvanını “Ltare’de CEO” olarak yazıp daha sonra sildi. “Ltare” muhtemelen LTA Research and Exploration’ın kısaltması. Hızlı bir LinkedIn araştırması, LTA Research and Exploration’da çalıştığını söyleyen uzay mühendisleri ve stajyerler hakkında az buçuk bilgi veriyor. Kaliforniya ticaret sicil kayıtları şirketin Aralık 2014’te kurulduğunu gösteriyor.

Etiketler