Tinder; Zengin, Ünlü ve Çekici İnsanlar İçin Özel Bir Versiyonu Test Ediyor

Tinder hakkında her şeyi bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bir daha düşünmeniz gerekecek.

Şirket, uygulamanın Tinder Select adlı gizli bir sürümünü test etmekte. Uygulamanın bazı nüfuz sahibi kullanıcıları için yapılmış, sadece davetlilere özel bu hizmet gerçekten çok zengin, ünlü, başarılı, yakışıklı ve güzel insanlar için.

İlk olarak TechCrunch tarafından bildirilen bu hizmet, Tinder’dan ayrı bir uygulama değil; var olan Tinder uygulamasının kullanıcı davet edildiği takdirde aktif olan bir bölümü. Tinder’ın içinde gizli ve seçkin bir kulüp varmış gibi düşünülebiliriz. Select’i görmüş birinin açıklamasına göre, Select’in parçası olan kullanıcılar, birbiri ile eşleşebilmenin yanı sıra “normal” Tinder kullanıcıları ile olan eşleşmelerini de görmeye devam edebiliyorlar.

Select’in parçası olmak için ne gibi niteliklere sahip olmak gerektiği tam olarak açık değil ancak Tinder, grubu oldukça yakından yönetiyormuş gibi gözüküyor. Bu özel hizmetin parçası olan bazı kullanıcılar, katılmaları için başkalarını davet edebiliyor.

Tinder, geçmişte daha çok ünlü kullanıcıyı uygulamaya çekmek için birtakım özellikler yaratmıştı. 2014 yılında şirket, doğrulanmış profilleri bize tanıttı. Görünüşe göre daha ünlü kullanıcılar, insanlar profillerinin sahte olduğunu düşündüğü için buluşma ayarlamakta zorluk çekiyordu.

Tinder’ın CEO’su Sean Rad o sıralarda, “Bu, ünlülerin Tinder’a farklı bir şekilde girmesini sağlayacak.” dedi. Şimdi ise şirket, ünlü ve nüfuz sahibi kullanıcılarının birbirini bulabilmesi için daha fazla şey yapmak istiyor gibi gözüküyor.

Tinder, “seçkin” kullanıcıları katılımları için davet eden ilk buluşma/tanışma uygulaması değil. Sadece iyi görünümlü ve başarılı insanlar için olan başka bir buluşma uygulaması League, tüm yeni kullanıcıları Facebook ve LinkedIn profillerine dayanarak seçiyor ve bazen uygulamanın altı basamaklı sayılara kadar uzanan bekleme listeleri oluyor.

Tinder, Select’i kendi teklifi olarak mı sunacak yoksa sessiz bir deney olarak mı saklayacak henüz belli değil. Şirketin bir sözcüsü, Tinder Select’i “erken bir test” olarak tanımladı fakat daha fazla yorum yapmayı da reddetti.

Etiketler