Snapchat’in Diğer Kurucu Ortağı Şirket Payından Yalnızca 157,5 Milyon Dolar Aldı

Snapchat’in halka arzından (IPO) sonra CEO Evan Spiegel ve kurucu ortak Bobby Murphy, borsa beklentiyi karşıladığı takdirde her birine 5.5 milyar dolarlık serveti olacak gibi görünüyor.

Öte yandan Snapchat’e ilk günlerinde yardımcı olan Reggie Brown, 2014 yılında varılan bir anlaşma sonrasında yalnızca 157.5 milyon dolar almış. Bunu Snapchat’in halka arz için sunduğu dokümanlardan öğreniyoruz.

Brown tarafından 2013 yılında açılan davada şirketten haksız yere uzaklaştırıldığı ve bu yüzden de Snapchat’in üçte bir hisse hakkına sahip olduğu iddia ediliyordu.

Spiegel konu ile ilgili şunları söyledi: “Reggie’nin Snapchat’in yaratılmasındaki katkısını takdir ediyor ve uygulamayı başlatma çabaları sırasındaki çalışmalarına saygı duyuyoruz.”

Brown ile yapılan anlaşma, Spiegel ve Murphy’nin halka arz sonrası alacakları toplam paranın yüzde 3’üne tekabül ediyor. Tabii bu miktarlar, şirketin koymuş olduğu iddialı bir rakam olan 25 milyar dolarlık değere ulaştığı takdirde ortaya çıkacak. Her iki kurucu ortağın da şirkette yüzde 22 hissesi var.

Etiketler