Uygulama Üzerinden Mobil Dişçi Randevusu

İnsanların uygulamalar üzerinden şöför, masaj terapisti, kuaför ve yoga eğitmeni çağırdığı bir devirde, bazı startuplar, yoğun bir şekilde ofiste  çalışan beyaz yakalılara özel, talep-üzerine hizmet sunmaya odaklandı. İşkolikler, şimdilerde masa başında otururken manikür ve kuaför hizmetlerinden bile faydalanabiliyor. Porcelane isimli yeni bir uygulama ise portatif dişçilik hizmetleri sunuyor.

Kullanıcılar, online olarak randevu alıyor, Porcelane dişçileri ise kapılarına gelip diş temizliğinden genel check-up’a, röntgenden dolguya, hatta kanal tedavisine kadar tüm hizmetlerini sunuyorlar. Dişçiler, yanlarında portatif dişçi takımlarını getiriyor. Bu takımın içinde dişçi koltuğu, özel enstrümanlar ve sıkıştırılmış hava ve su içeren hortumlar bile var. Tüm bu malzemeler, kolaylıkla bir arabanın bagajına sığabiliyor. Hizmet şu an için San Francisco’nun tamamında kullanılabiliyor. Startup’ın ileriye dönük planları arasında ise tüm ülkeye açılmak ve önümüzdeki yıl yatırım alıp işi globalleştirmek var.

Aslına baktığınız zaman mobil dişçiler, yeni bir konsept değil. Pek çok dişçi, ev randevularına gidiyor. Mobil diş klinikleri ise kırsal alanlardaki okulları ve toplulukları düzenli olarak ziyaret ediyor. Procelane, uygulama üzerinden randevu alma kolaylığı sunarak bu sektörde öne çıkmayı amaçlıyor. Randevular haftanın 7 gününe de alınabiliyor. Aynı lokasyon için birden fazla müşteri çağıranlara özel indirimler de var. Ancak bu rahatlık ve kolaylığın tabii ki bir bedeli var: Rutin bir kontrolün fiyatı, 295 dolar.

Etiketler