Microsoft CEO’su Satya Nadella Hayattaki En Değerli Şeyden Bahsediyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella, vaktini nasıl geçirdiğinin fazlasıyla farkında. Belirli bir aktiviteye ne kadar vakit ayırdığını ölçen bir yazılım paneli bile kullanıyor.

Bu da Nadella’ya göre zamanı, sahip olduğumuz en değerli şey olarak gördüğünden kaynaklanıyor.

“Kendimiz için yapmamız gereken en önemli şeylerden biri, insanlara kendilerini daha kontrollü hissetmelerini sağlamak için zamanlarını nasıl harcadıklarını gösterme imkanı sunmak. En çok görmeyi sevdiğim şey, Microsoft dışındaki insanlarla ne kadar çok vakti geçirdiğim. Bir diğeri ise toplantılarda harcadığım zamanı ‘odak’ zamanımla karşılaştırmak. Tabii ki toplantılara katılmanız gerekiyor, ne de olsa CEO işinizi kendinizi bir odaya kapatıp yapamazsınız. Ancak aynı zamanda iyi bir denge oluşturmak da önemli.”

Bununla birlikte Nadella, Microsoft’un CEO’su olarak ortaya saçtığı fikirler konusunda da oldukça dikkatli olması gerektiğini belirtiyor, zira insanlar, her şeyi bir kenara bırakıp bu öne sürdüğü fikirleri gerçeğe dönüştürmeye çalışıyor.

“CEO olarak bir fikri enine boyuna tartmadan ortaya atmamaya çok ama çok dikkat etmelisiniz. Çünkü istediğiniz en son şey, insanların bunu ciddiye alıp gerçekleştirmesi.”

Etiketler