Made, En Büyük Mağazasını Paris’te Açıyor

made-magazasi-ev-dekorasyon-paris-mobilya-digitaltalks

İngiliz girişimci şirket Made bugüne kadarki en büyük mağazasını Paris’te açıyor. Made için mobilya sektörünün Everlane’i diyebiliriz. Şirket, iyi mobilyaları uygun fiyatlara satabilmek için aracıları olabildiğince devreden çıkarmaya çalışıyor.

Ve hala satışlarının %60’ını İngiltere’de gerçekleştiren şirket şimdilerde büyük ölçüde uluslararası genişlemeye odaklanıyor. Bu yeni mağaza da bu amacın en iyi örneği.

İkinci bölgede yer alan mağazada Made, diğer mağazalardaki formülünü yeniden uyguluyor. Ziyaretçiler Made’in ürünlerinden bazılarını görecek, bir sandalyeye oturacak, bir lambaya ve dahasına bakacak. Ancak iş almaya gelince ziyaretçiler şirketin web sitesine girecek.

Bu şekilde Made envanterle uğraşmayacak. Aynı şekilde örneğin tek parça ağır bir masayı Paris’in merkezinden taşımak da son derece zor bir işlem. Masayı oturma odanızda birkaç hafta sonra birilerine göstermek daha iyi bir çözüm bu noktada.

Mağaza iki bölümden oluşuyor ve toplamda 840 metrekare ile oldukça büyük. Mağazanın ayrıca çağdaş çiçekçi Ikebanart ve Café Coutume ile de çalışması, mobilyadan fazlasını sunduklarını da gösterir nitelikte.

Made tasarımcı ve imalatçılarla da çalışarak maliyetleri olabildiğince azaltmaya çalışıyor. Made ayrıca mobilyayı mağazada saklamak zorunda kalmamak için imalattan önce sipariş alma yöntemini kullanmaya çalışıyor.

Şirket Partech ve Fidelity’den 60 milyon dolar yatırım aldı. Şimdi 240 çalışanı ile yüzbinlerce satışı yönetiyor.

Birçok açıdan Made için anti-Ikea denilebilir. Şirket, oturma odanız için ne istediğinizi düşünmenizi istiyor. Sabırlı olmalısınız ve kapınıza kadar gelecek teslimatı beklemelisiniz. Ikea ile basitçe bir araç kiralayabilir, mağazaya gidebilir ve daireniz için lazım olan her şeyi alabilirsiniz. Ayrıca son vidayı bulamadığınız için kendinizden nefret etmeniz de olası.

Made daha pahalı ve daha dayanıklı. Ve dürüst olalım, daha iyi görünüyor. Şimdilerde e-ticaret yavaş bir biçimde standart haline geliyor. Monte edilmeye hazır mobilyalar Made gibi online mağazalar karşısında kan kaybetmeye başlarsa hiç şaşırmayız.

Etiketler