İngiltere’nin Meşhur Kırmızı Telefon Kulübüleri Minik Ofislere Dönüşüyor

Pek çok insan için İngiliz telefon kulübeleri, ülkenin kültürünü temsil eden bir sembol haline geldi. Hatta geçtiğimiz yıl bu kulübeler, gelmiş geçmiş en iyi İngiliz tasarımı seçildi. Ancak içinde bulunduğumuz akıllı telefon çağında bu sevimli kulübeler maalesef artık eskisi kadar elzem değil. Tam da bu noktada devreye New York’un ofis alanları şirketi Bar Works giriyor. Bar Works, Londra, Edinburgh ve Leeds’deki bu miadı dolmuş telefon kulübelerini, girişimciler için özel ofislere dönüştürecek.

Bar Works, trend ve modern çalışma alanlarının sosyalleşme ve bağlantı kurma fırsatlarını güçlendirdiği konsepti ile ortaya çıktı. Şirket, bir bar atmosferinde sosyalleşmenin ve profesyonel bir ağ kurmanın daha kolay olduğu kanısında. Pod (Kapsül) Works isimli yeni projesi, sürekli hareket halinde olan ve toplantıya girmeden önce çabucak birkaç iş halletmesi gerekebilen girişimcilere özel olarak restore edilen İngiliz telefon kulübelerinden oluşuyor.

Telefon kulübelerinde 25 inçlik (yaklaşık olarak 63 santim) bir ekran, kablosuz bir mouse, yazıcı/tarayıcı, taşınabilir şarj cihazı, Wi-Fi bağlantısı ve içecek otomatı olacak. Merak etmeyin, Londra havasında donmayacaksınız; kulübelerin ısıtması da olacak. Kullanıcılar, ayda yaklaşık 29 dolar (19.99 pound) ödeyerek kulübeyi 7/24 kullanabilecekler.

Telefon kulübelerini gazete bayiilerine dönüştürmek isteyen Red Kiosk Company ile rekabet etmekte olan Bar Works’ün bünyesinde an itibariyle 14 kapsülü bulunuyor.

CEO Jonathan Black, mevcut durumu şu şekilde özetliyor: “Girişimcilerin ve devamlı hareket halinde olan diğer çalışanların, çalışabilmek için uygun, masrafsız ve özel bir alana ihtiyaçları oluyor. Kapsüllerimizi kullanarak önemli bir toplantı veya sunum öncesi işlerine gerçek anlamda konstantre olabilmek varken, neden Starbucks’ta veya başka bir kahve dükkanında otursunlar ki? Hem de haftalık iki fincan kahveden daha uygun bir fiyata!”

Black, kapsüllerin aşağı yukarı iki ay içerisinde hizmete gireceğini de müjdeliyor.

Etiketler