Online İçeriğe Karşılık Ücretsiz Çalışma Alanları

Modern iş dünyasının en revaçta olan değerlerinden biri kaliteli içerik, bir diğeri de uygun fiyatlı çalışma alanı. Berlin’de bir yayın evi olan Blogfabrik, bu iki değerin adeta nikahını kıymış. Bu sayede freelance yazarlar, alan bedeli ödemeden kişisel projeleri üzerinde çalışabiliyor, karşılığında da bloga her ay yazı yazıyor.

‘Blog fabrikası’ anlamına gelen Blogfabrik, yaklaşık bir yıldır hizmette. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan ortak çalışma ortamında bir fotoğraf stüdyosu, bir ettinlik alanı ve pek çok toplantı odası mevcut. Mekan an itibariyle 30 freelance çalışana ev sahipliği yapıyor. Bu çalışanlar, şirketin online dergisi olan DailyBreadMag’e her ay iki adet içerik yazıyor. Bunun karşılığında da Blogfabrik’te çalışma alanına sahip oluyor ve düzenlenen etkinliklere katılabiliyorlar. Bu kişiler aynı zamanda firmanın kreatif direktörü Claudio Rimmele’e içerik fikirleri sunmak ve her yıl bir etkinlik düzenleyerek dergiyi çeşitli sosyal medya kanalları üzerinden tanıtmakla yükümlü.

Mekan, çok yakında “esnek” masalar da sunacak. Bu “esnek” masalar, DailyBreadMag’e ayda bir içerik yazma karşılığında part-time çalışanlara da hizmet verecek.

Etiketler