Yolcular Arası Koltuk Değişimi Yapan Uygulama

SeatSwappr’ın mobil uygulaması, ticari uçuşlarda koltuk değişimi ve koltuk satışını mümkün kılıyor.

Seyahat ve turizm endüstrisinde, pek çok mobil uygulama tabanlı çözüm oluşturulur. Her şey dahil uçuş rezerve uygulamasından tutun da teslimatı size stres yaratmadan yapan otomobil kiralama uygulamasına kadar… SeatSwappr ise, başkasına koltuk değişimi isteyip istemeyeceğini sorma stresini sonlandırmayı amaçlıyor.

Geliştirme aşamasında olan SeatSwappr, peer-to-peer bir platform. Ticari uçuşlardaki yolculara, koltuk değişimi için uçağa binişten önce koltuk değişimi taleplerini duyurmalarına imkan tanıyor. Koltuklar iki yolcu arasında uygulama üzerinden gerçekleşecek birebir iletişimle değiştirilebilecek veya çıkışa yakın yerdekiler gibi popüler olan koltukların satışı yapılabilecek. Yolcular kendi uçuş kartları ile uçağa biniyorlar ve arzu ettikleri koltuk için anlaşma yaptığı kişiye güvenmek durumunda. Buna benzeyen bir başka uygulama ise Seateroo. Bu uygulama ile yolcular arzu ettikleri koltuk için teklif sunabiliyorlar ve kendi koltuklarını açık artırmaya çıkartabiliyorlar. Hatta uçağa binişten sonra bile… Bu uygulama örneğin ağlayan bebekten uzaklaşmak isteyen birileri için çok kullanışlı.

Havayolları endüstrisi, daha uygun maliyetli hizmet sunmak için hizmette kısıta gidiyor. Bu tip uygulamalar, yolcuların bu noksanlıkların bazılarını geri kazanmalarına yardımcı oluyor. Şimdi ise havayolu şirketleri kendi uygulamaları içinde bu tip hizmetler verecek mi sorusu merak uyandırıyor.

Etiketler