Şirketleri Yerel Yönetim Politikalarından Haberdar Eden Servis

Software as a service (SaaS), yani hizmet olarak yazılım platformları, pek çok kurumsal şirket tarafından yüklü miktarda danışmanlık ücreti ödemelerini önlemek için de kullanılmaya başlandı… Libryo da bu platformlardan bir tanesi. Standards and Legal, şirketleri yerel yasal düzenlemelerden haberdar eden bir yapı oluşturdu.

Libryo adı verilen bu platform, şirket içerisindeki herhangi bir çalışanın belirli bir ihtiyaç ile ilgili arama yapabileceği bir veritabanı. Meta etiketli belgeleri tarıyor, sadece ilgili belgeleri sunuyor ve kullanıcıları direkt olarak o kısma yönlendiriyor. Yasal dökümanlar da coğrafi olarak etiketleniyor ve Libryo, yerel yönetim talepleri değiştiği anda şirketleri uyarıyor, böylece gerekli olduğu zaman yeni kuralları uygulamaya koymalarını sağlıyor. İşletmeler global olarak büyüdükçe, Libryo çalışan haklarını, çevresel zorunlulukları ve risk yönetimini de kapsayan belirli yasalar ile şirketin uyum içerisinde olmasına yardımcı oluyor ve böylelikle şirketler mevzuatla uyumlu olarak çalışmalarına devam ediyor.

Bu arada Libryo, Standards and Legal’in mevcut hissedarları tarafından ilk fonunu alan bir girişim ve büyümek için önümüzdeki dönemde yeni yatırımlara ihtiyaç duyuyor… Belki bu satırları okuyan kimi yatırımcıların ilgisini çeker 🙂 Bizce oldukça dikkat çekici bir proje.

Etiketler