Chatroulette’te Gerçek Zamanlı First Person Shooter Oynamak

Chatroulette’te genellikle ne ile karşılacağınızı bilemiyorsunuz. Rastgele kullanıcılarla denk gelerek onlarla görüntülü konuşma yapmanızı sağlıyor olsa da platformda karşılaşmak istemeyeceğiniz görüntüler de karşınıza çıkabiliyor.

Eğer şanslıysanız, üzerinde kıyafetleri olan ve gerçekten konuşmak için orada olan biriyle karşılaşabiliyorsunuz. Ancak eğer şansınız çok çok yaver giderse gerçek zamanlı “First Person Shooter” (FPS) oynayabilirsiniz.

Realm Pictures, Chatroulette kullanıcılarına beklenmedik bir sürpriz hazırladı. Kullanıcılar gerçek zamanlı FPS’ye dahil olmakla kalmıyor aynı zamanda sesli komutlarla karakteri kendileri yöneterek, senaryoyu diledikleri gibi yaşayabiliyorlar.

Sanal gerçeklik teknolojisi oyun sektörüne giriş yapmış olsa da bu teknolojiyi yenilikçi yaklaşımlarla insanlara yaşatmak bu çalışmayla mümkün olmuş.

Kanal ile temasa geçen kullanıcıların, oyuna başlamak için “Start” yazmaları gerekiyor. Oyunda çok az yazılı komut bulunuyor ve tüm oyun sesli komutlarla yönetiliyor. Oyunun içinde gizli silahlar, zombiler, çevreyle etkileşimli bulmacalar ve bölüm sonu canavarı bulunuyor.

Gerçek bir oyundaki gibi karakterin cephanesi bitebiliyor ve çevresindeki araçları kullanması gerekebiliyor. Bunun yanı sıra oyun sırasındaki tüm ses efektleri de canlı olarak yapılıyor.

Oyunun kamera arkası çekimleri de bulunuyor ve ekip yaptıkları işleri detaylı olarak paylaşıyor. O videoyu da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Bunlara ek olarak bu çalışma ilk bölümdü ve oyunun yaratıcıları yeni bölümlerin de yakın zaman içinde geleceğinin haberini verdiler. Şanslı gününüzdeyseniz Chatroulette vakit geçirebilir ve bu oyuna denk gelerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Etiketler