E-Devlet Kapısı Garanti İnternet Şubesi’nde Açılıyor!

Garanti Bankası, İnternet Şubesi üzerinden e-Devlet Kapısı hizmetlerine kolayca ulaşılmasını sağlayan yeni bir hizmeti müşterilerinin kullanımına sundu. Garanti Bankası İnternet ve Cep Şubesi kullanıcıları, 20 Ağustos 2015 tarihinden itibaren, Garanti İnternet Şubesi üzerinden direkt olarak e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilecekler. Kullanıcılar isterlerse www.turkiye.gov.tr üzerinden de “İnternet Bankacılığı” butonu yardımıyla Garanti İnternet Şubesi parolaları ile işlem yapabilecekler.

Garanti Bankası – Türksat işbirliği ile geliştirilen bu yeni hizmet sayesinde, İnternet Şubesi kullanıcıları e-Devlet Kapısı işlemlerini istedikleri zaman, hızlı ve kolay bir şekilde, üstelik herhangi bir masrafa katlanmadan gerçekleştirebilecekler. Böylelikle, kredi alırken ihtiyaç duyulan SGK hizmet dökümü alma, dava dosyası takibi, aile hekimi, araç, askerlik durum belgesi sorgulama, yurt dışından getirilen elektronik cihazları kaydetme, çeşitli devlet kurumlarının ödemeleri gibi tüm kamu hizmetlerinin tek çatı altında toplandığı “e-Devlet Kapısı” turkiye.gov.tr’ye e-Devlet Kapısı şifresine ihtiyaç duymadan giriş yapabilecekler. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın koordinasyonunda Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. tarafından işletilen e-Devlet hizmetlerine erişmek isteyen kullanıcıların, sadece Garanti İnternet Şubesi’ne erişebilmeleri yeterli olacak.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dijital tarafta hizmet verdiğimiz 3,6 milyondan fazla aktif müşterimiz, bugünden itibaren gerek İnternet Şubesi içinden gerekse “e-Devlet Kapısı” turkiye.gov.tr’den tüm e-devlet işlemlerine ayrı bir şifre veya parolaya ihtiyaç olmadan erişecekler. Özellikle vatandaşlık hizmetlerinin dijitalleşmesi ile ilgili çok önemsediğimiz, turkiye.gov.tr ile yaptığımız bu işbirliğinin son kullanıcıya büyük fayda yaratacağını düşünüyorum. Devletten alınabilen birçok belge ve bilgiye ulaşılmasında böyle bir kolaylık yaratılmasından çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde bu tür işbirlikleriyle hayatı kolaylaştıran servisler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

e-Devlet Kapısı

Açıkça söylemek gerekise ben de uzun yıllardır e-Devlet hesabıma girmemiştim. Çünkü yıllar önce PTT’den aldığım şifremi unutmuştum. Şimdi Garanti Bankası İnternet Bankacılığı hesap bilgilerimle rahatça erişim sağlayabildim. Düşünsenize hayatımızda kullandığımız onlarca şifre var. Bu şifrelerin bu tip işbirlikleri azalması her açıdan, tüm taraflar için oldukça önemli.

Gördüğüm kadarı ile şu an sadece Garanti Bankası ve DenizBank, müşterilerine bu hizmeti sunuyor. Umarım zamanla bu işbirliğini hayata geçiren banka sayısı artar.

Etiketler