MasterCard Samsung Pay’i Amerika’da Destekliyor!

Mobil ödeme sistemlerinin gelişmesi ve akıllı telefonların da bu sistemleri desteklemeye başlamasıyla beraber alışveriş alışkanlıklarımız da değişime uğruyor.

Mobile World Congress’te Samsung ile ortaklıklarını duyuran MasterCard, Amerika’daki MasterCard sahiplerinin Samsung Pay’i sonbaharın başıdan itibaren kullanabileceklerini duyurdu.

MasterCard geçtiğimiz ay, Samsung Pay ile Avrupa’da da işbirliği içinde olacağını duyurmuştu.

Amerika’daki MasterCard sahipleri sonbaharın başından itibaren Samsung Pay üzerinden güvenli ve kesintisiz bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekler. MasterCard sahiplerinin Samsung Pay hakkında bilmeleri gereken üç önemli detayı da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

Samsung Pay’i kimler kullanabilecek?
Samsung Pay, şirketin yeni çıkan telefonlarında otomatik olarak kullanıcılara sunulacak. Bu cihazlar arasında Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 bulunuyor ve aynı zamanda Galaxy S6 ve S6 Edge cihazları için de ücretsiz olarak bu uygulama cihazlara indirilebilecek.

Amerika’daki MasterCard sahipleri, Samsung Pay yayına girdiğinde kredi kartı, banka kartı ya da ön ödemeli kartlarıyla güvenli ve kesintisiz bir şekilde ödeme işlemlerini yapabilecekler.

Bu uygulama güvenli mi?
MasterCard, müşterilerine sunduğu güvenlik hizmetini Samsung Pay üzerinden de sunmaya devam edecek. MasterCard Digital Enablement Services (MDES) aracılığı ile kullanıcılara gelişmiş güvenli ödeme işlemleri yapmalarını sağlayacak.

Samsung Pay nerelerde kullanılıyor olacak?
Samsung Pay fiilen POS cihazı olan her işyerinde kullanılabilecek. MasterCard Nearby uygulaması ile kullanıcılar kendilerine en yakın temassız ödeme kabul eden mağazaları bulabilecek.

Etiketler