Metrobüs, Metro ve Tüm Raylı Sistemler Yandex.Metro’da!

Yandex Türkiye’de yeni bir hizmetini daha devreye aldı. Yandex, Metro adlı yeni uygulamasıyla metrobüs ve raylı sistemler aracılığıyla yapacağınız yolculukları planlamanıza yardımcı oluyor. Uygulama; metrobüs, metro, füniküler ve tramvay hatları dahilinde İstanbullular için gidecekleri yere en kolay yol tarifini ve ortalama yolculuk süresi bilgisini paylaşıyor.

Gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal alan İstanbul trafiğinde toplu taşıma araçlarını kullanmak hem kişilere ciddi zaman avantajı kazandırması hem de trafiği rahatlatması açısından oldukça önemli. Bundan dolayı Yandex’in bu yeni hizmetini oldukça değerli buluyorum. Metrobüs, metro, füniküler ve tramvay hatlarıyla ilgili detayları sunan yeni Yandex.Metro uygulaması, kullanıcılarının trafiğe takılmadan, toplu taşıma araçları ile varmak istedikleri yere ulaşmaları için yol gösterecek.

Uygulamanın internet bağlantısına ihtiyaç duymaması çok önemli bir özellik olmuş. Bildiğiniz gibi İstanbul metrosunda GSM hatları ve internet güvenlik nedeniyle çalışmıyor.

Yandex.Metro‘nun iOS sürümünü AppStore’dan, Android sürümünü ise Google Play’den indirebilirsiniz.

Etiketler