Arlanda Havalimanı’nda Gideceğiniz Yerdeki Hava Durumunu Deneyimleyebilirsiniz

Teknolojideki gelişmelerle birlikte hava taşımacılığı da gün geçtikçe ilerliyor. Artık uygun fiyatlara dünyanın herhangi bir köşesine uçmanız mümkün. Bu nokda yolcuların kendilerine ve çevrelerine en sık sorduğu sorulardan biri de “Orada hava nasıl şimdi?”

Sık sorulan bu sorudan yola çıkan Arlanda Havalimanı yetkilileri ve Åkestam Holst adlı İsveçli butik reklam ajansı oldukça yaratıcı bir işe imza attı. Arlanda Havaalanı 5. Terminal’de devreye aldıkları Climate Portal adındaki 3 kabinde yolculara varacakları yerdeki (destination) hava durumunu deneyimletiyorlar.

Bu şaşırtıcı projede üç kategori karşımıza çıkıyor: “Go HOT“, “Go COLD” ve “Go BIG“. Arlanda’dan uçulan istikametler düşünülerek yapılan planlama sayesinde yolcular rahatlıkla uçuş öncesi bu kabinlerde gidecekleri lokasyondaki hava durumunu net bir şekilde hissedebiliyor ve ona göre hazırlıklarını yapabiliyor.

“Deneyim ekonomisi”, “deneyim pazarlaması” kelimelerinin iş hayatında bu kadar sık kullanıldığı bir dönemde Arlanda Havalimanı çalışanları ve yaratıcı ajansları iyi bir iş çıkartmış. DigitalTalks olarak onları tebrik ediyoruz.

Peki sizce bu proje birçok sektöre ilham veremez mi? Örneğin, kış sezonu alışverişlerini yaptığınız bir mağazada kabinin içindeki hava durumunun ona göre simüle edildiğini düşünsenize.

Etiketler