Google, Mobil Cüzdan’a Şimdi Al Sonra Öde (BNPL) Seçenekleri Ekliyor

Google, Google Pay ile alışveriş yapan ABD’li tüketicilere şimdi al sonra öde seçenekleri sunmak için Zip ve Affirm ile iş birliği yapıyor.

2024 takvim yılının 1. çeyreğindeki pilot uygulamayla birlikte Affirm ve Zip, Android kullanıcıları için ödeme sırasında Google Pay’i sunan belirli üye işyeri uygulamalarında ve web sitelerinde bir ödeme seçeneği olarak görünecek.

Kullanıcılar, ödemelerini düzenli taksitlere bölmek için listedeki BNPL sağlayıcıları arasından seçim yapabilecek. Örneğin kullanıcı Zip’i seçerse şartlar ve koşullar hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ardından satın alma işlemini tamamlamak için birkaç adımı gerçekleştirebilir. Onaylandıktan sonra müşteriler, 35 doların üzerindeki alışverişler için Zip’in dört taksitte ödeme hizmetini kullanarak ödemelerini zamana yayabilir.

Google Pay Kıdemli Direktörü Drew Olson, “Her zaman insanlara Google’da alışveriş yaparken daha yararlı bir ödeme deneyimi sunmanın yollarını arıyoruz” diyor. “Zip ve Affirm gibi BNPL sağlayıcılarıyla işbirliği yaparak, Google Pay kullanıcılarına ödeme sırasında başka bir ödeme seçeneği sunarken satıcılara da büyümelerini hızlandıracak başka bir araç sunabiliyoruz.

Etiketler