Apple ve Paramount Yayın Hizmetlerini Paket Olarak Sunmayı Görüşüyor

Wall Street Journal’ın bugün bildirdiğine göre, Apple ve Paramount Global, yayın hizmetlerini paket olarak indirimli sunmayı tartışıyor.

Haberde, tartışmalara aşina olan kaynaklara dayandırılan bilgilere göre, şirketler, her iki hizmete ayrı ayrı abone olmaktan daha az maliyetli olacak birleşik bir Paramount+ ve Apple TV+ teklifi sunmayı görüşüyor.

Medya şirketi Paramount’un hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %1,2 artışla 14,58 dolara yükseldi.

İki rakip yayın devi arasındaki işbirliğinden doğacak indirimli paket; gıdadan elektroniğe kadar her şey için daha yüksek harcamalarla boğuşan, maliyet duyarlı müşterilerin ilgisini çekebilir.

Diğer taraftan Verizon, Netflix ve Warner Bros Discovery’nin Max yayın hizmetlerinin reklam destekli versiyonlarını paket olarak ayda yaklaşık 17 dolar yerine yaklaşık 10 dolara sunmayı planlıyor. Bu gelişme konuya dair bilgi sahibi bir kişi tarafından geçen ay Reuters ile paylaşılmıştı.

Market ürünleri teslimat uygulaması Instacart, bu haftanın başlarında, ABD’deki tüm abonelerine, onlardan hiçbir ekstra ücret almadan yayın hizmeti sağlamak için NBCUniversal’in Peacock’uyla ortaklık kurduğunu açıkladı.

WSJ haberinde, Apple ile Paramount arasındaki görüşmelerin erken aşamada olduğu ve paketin nasıl bir şekil alabileceğinin belirsiz olduğu belirtildi.

Etiketler