Orta Doğu’daki BNPL Platformu Tabby, 1,5 Milyar Dolar Değerlendirme Üzerinden 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli “şimdi al, sonra öde” şirketi Tabby, 1.5 milyar dolar değerleme ile 200 milyon dolarlık Seri D finansmanını güvence altına aldı. Bu, şirketi Suudi Arabistan’da planlanan halka arz öncesinde Orta Doğu’nun ilk fintech unicorn’u yapmakta.

200 milyon dolarlık bu öz sermaye turu Wellington Management liderliğinde gerçekleştirildi ve yatırım turuna Bluepool Capital’in yanı sıra mevcut yatırımcılar STV, Mubadala Investment Capital, Arbor Ventures ve PayPal Ventures da katıldı.

Bu finansman, Tabby’nin BNPL hizmetine olan talebi karşılamak için bilançosunu güçlendiriyor; bu teklif artık yıllık bazda 6 milyar doların üzerinde işlem hacmini yönetiyor. Şirket şu anda 10 milyon kullanıcıya sahip ve 30.000’den fazla marka ile çalışıyor.

Diğer büyük BNPL oyuncuları gibi, Tabby de müşterilerine daha kapsamlı bir alışveriş deneyimi sunmak amacıyla ürün yelpazesini genişletiyor.

Şirket, son zamanlarda Tabby Shop’u lanse etti; bu platform, binlerce markanın 500.000’den fazla ürününü sergileyerek alışveriş yapanların en iyi ürünleri ve fırsatları tek bir yerde keşfetmelerine yardımcı oluyor. Tabby’nin fiziksel mağazalarda ödeme yöntemi olarak kullanımı, Tabby Card dahil olmak üzere toplam hacminin %20’sini aşmaya başladı.

Etiketler