X, Yedi ABD Eyaletinde Para Transferi Lisansı Aldı

Eskiden Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X, geçtiğimiz haftalarda yedi ABD eyaletinden para transferi için lisans aldı.

Dünyanın en zengin adamı olarak bilinen Elon Musk, Nisan ayında Twitter’ı 43 milyar dolara devralmasının ardından, platformu Çinli sosyal medya uygulaması WeChat’in çizgisinde bir finansal süper uygulamaya dönüştürme hedefini açıklamıştı.

Spaces’ta düzenlenen bir toplantıda Musk, ilk işi olan PayPal’ı örnek alarak Twitter’ın ödemeleri işlemesi için gerekli altyapıyı oluşturma, bağlantılı banka kartları ve banka hesaplarıyla tamamlama fikri üzerinde durdu.

Arizona, Georgia, Mayland, Michigan, Missouri, New Hampshire ve Rhode Island eyaletlerinden alınan lisanslar, bu vizyonu gerçekleştirmek için atılacak ilk adımlar arasında yer alıyor.

Twitter daha önce finansal hizmetlerin kenarlarından dolaşmış, kullanıcıların platformdaki yaratıcıları ödüllendirmesi için bir bahşiş özelliği eklemiş ve insanların haber bültenleri gibi özel içerikler için abonelik ücreti talep etmesine olanak sağlamıştı.

Nisan ayında şirket, eToro ile yaptığı bir ortaklık aracılığıyla kullanıcıların hisse senetlerine, kripto para birimlerine ve diğer finansal varlıklara erişmesine olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sundu.

Twitter’ın kısa süre önce PayPal’ın X.com olarak bilindiği ilk günlerine atıfta bulunarak X Corp olarak yeniden markalaşması, platformun finansal hizmetlere doğru ilerlediğini gösteren başka bir işaret.

Etiketler