Amazon, Avuç İçi Ödeme Teknolojisini ABD’deki 500’den Fazla Whole Foods Market Mağazasının Tamamında Kullanıma Sunuyor

Amazon, avuç içi ödeme teknolojisini ABD’deki 500’den fazla Whole Foods Market mağazasının tamamına yayıyor.

Amazon One şu anda ABD genelinde 200’den fazla Whole Foods Market noktasında kullanılabiliyor. Teknolojiyi ilk kez kullananlar kredi ya da banka kartları, Amazon hesapları ve cep telefonu numaralarıyla bir dakikadan kısa bir süre içinde online olarak ön kayıt yaptırabiliyor. Daha sonra, katılımcı bir mağazayı bir sonraki ziyaretlerinde avuçlarını bir Amazon One cihazına okutarak kayıt işlemini saniyeler içinde tamamlayabilme imkanına sahip oluyorlar.

Whole Foods Market’in baş teknoloji sorumlusu (chief technology officer) Leandro Balbinot şunları söyledi: “Son iki yıldır Whole Foods Market mağazalarında Amazon One’ı tanıttığımızdan beri, müşterilerin sağlanan kolaylığı sevdiğini gördük ve teknolojimizi ABD’deki tüm müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Amazon bu teknolojiyi ABD genelinde 400 noktaya kurdu ve toplamda üç milyon kullanıcıya ulaştı.

Amazon, Mayıs ayında avuç içi okuma teknolojisine yaş doğrulama özelliği ekleyerek, uygun müşterilerin kimlik için cüzdanlarına bakmak zorunda kalmadan ellerini sallayarak içki satın almalarını sağladı. Ödemelerin yanı sıra, bu teknoloji kimlik süreçlerine de uygulanıyor. Bu sayede müşteriler, sadakat programlarına kolayca bağlanıp erişim sağlayabilirken, aynı zamanda spor ve eğlence mekanları ile ofis binalarına güvenli bir şekilde giriş yapabiliyorlar.

Etiketler