Klarna Zararını Yarıya İndirdi, Bu Yıl Kâra Ulaşmayı Bekliyor

Klarna 2023 yılı sonu gelmeden kâra geçme yolunda ilerliyor, zira şirketin ilk çeyrek sonuçları fintech’in zararlarını yarıya indirdiğini gösteriyor.

İsveçli Şimdi Al, Sonra Öde (BNPL) şirketi, ilk çeyrekte net zararlarının 1,3 milyar SKr’a gerilediğini ve kredi zararlarının da benzer şekilde üçte bir oranında azaldığını açıkladı. Klarna’nın gelirleri %13 oranında artarak 4,9 milyar SKr’ye yükseldi.

Firma bu yılın Ağustos ya da Eylül ayında kâra geçmeyi bekliyor. Klarna’nın CEO’su Sebastian Siemiatkowski şu yorumu yaptı: “Bu yıl kârlılığa ulaşma yolunda ilerliyoruz.”

Klarna’nın değeri 2022 yılında 46 milyar dolardan 6,7 milyar dolara düşerek şirketin yeniden yapılandırılmasına yol açmıştı. Şubat 2023’te Klarna, 2022 için 1 milyar dolar zarar bildirdi. Bununla birlikte, fintech’in ABD pazarına girmesi şirket için yukarı yönlü bir gidişata işaret ediyordu.

BNPL firması kısa süre önce tüketicileri için yapay zekâ destekli kişisel bir alışveriş aracını tanıttı ve ABD ve Kanada’daki konuklara esnek ödeme seçenekleri sunmak için Airbnb ile ortaklık kurdu.

Etiketler