Silikon Vadisi Otomotiv Ethernet Çipi Girişimi Ethernovia 64 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Silikon Vadisi otomotiv ethernet çip girişimi Ethernovia Inc Pazartesi günü yaptığı açıklamada Porsche Automobil Holding SE, Qualcomm Ventures, VentureTech Alliance ve diğerlerinin de dahil olduğu A Serisi finansman turunda 64 milyon dolar topladıı söyledi.

Otomobil üreticileri daha fazla sürücü destek fonksiyonuna sahip elektrikli araçlara yöneldikçe, 100’den fazla mikroçipi birbirine bağlayan düzinelerce kabloyu ortadan kaldırmak için elektronik aksamı yenileyerek bunun yerine, kamera ve radar sensörlerinden camlara ve eğlence paneline kadar her şeyi kontrol etmek için merkezi bir bilgisayar inşa ediyorlar.

Ethernovia’nın kurucu ortağı ve CEO’su Ramin Shirani, şirketi 2018 yılında bu yeni araçların bel kemiğini oluşturacak tek bir ethernet ağı oluşturmak için kurduğunu belirtti.

Shirani Reuters’e “Biz arabanın beyni değiliz. Arabanın sensörleri de değiliz. Ama beyinleri sensörlere bağlayan herhangi bir şey, işte biz oradayız.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Ethernovia’nın otomobilin elektronik mimarisini basitleştirmeye yardımcı olan bir ethernet çipleri ve yazılım ailesi yarattığını da sözlerine ekledi.

Şirket, finansmanın ürünleri geliştirmeye devam etmek ve pazarlama, satış ve müşteri desteği için bir ekip kurmak için kullanılacağını belirtti. Şirket en son değerlemesini paylaşmayı reddetti.

Etiketler