Binance Yeni Kripto Düzenlemelerinin Ortasında Kanada’dan Çekildi

Binance Cuma günü yaptığı açıklamada, ülkenin kripto para borsaları için yatırımcı limitleri ve zorunlu kayıtlar da dahil olmak üzere bir dizi yeni yönerge yayınlamasından haftalar sonra Kanada’dan çekildiğini duyurdu.

Kanada geçtiğimiz aylarda bir ön kayıt sürecinin başlatılmasıyla kripto varlık ticaret platformları için düzenlemeleri sıkılaştırmıştı. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun web sitesine göre, kurallara uymayan şirketler olası yaptırımlarla karşı karşıya kalacak.

Kripto borsası Binance attığı bir tweet’te, “Ne yazık ki, stablecoinler ve yatırımcı limitleriyle ilgili yayımlanan yeni kılavuz, Kanada pazarını şu anda Binance için artık savunulamaz hale getiriyor.” dedi.

Binance, son kılavuza katılmadığını ve ülkedeki kripto operasyonları için kapsamlı bir çerçeve oluşturmak üzere Kanadalı düzenleyicilerle birlikte çalışmayı umduğunu söyledi.

Kanada vatandaşı Changpeng Zhao tarafından kurulan kripto borsası, “Kanadalı kullanıcılar bir kez daha daha geniş bir dijital varlık enstrümanlarına erişme özgürlüğüne sahip olduklarında bir gün piyasaya geri döneceğimizden eminiz.” ifadesinde bulundu.

Dijital varlıklar endüstrisi, özellikle Kasım ayında Binance’in rakibi FTX’in çöküşünden bu yana, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin hedefindeydi ve bu da en büyük dijital paraların fiyatlarında bir piyasa çöküşünü tetikledi.

Sektörün piyasa değerinden bir trilyon dolardan fazlasını silen 2022 kripto kışının başlamasının ardından, kanun yapıcılar ve menkul kıymet düzenleyicileri, kripto şirketlerinin nasıl çalıştığına ve müşteri fonlarını nasıl tuttuğuna dair açıklamalar için daha sıkı kurallar talep etti.

Mart ayında, Binance ve CEO’su Zhao, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından, düzenleyicinin “yasadışı” bir borsa ve “sahte” bir uyum programı olduğunu iddia ettiği bir programı yürütmekten dava edildi.

Etiketler