Revolut Brezilya’da Faaliyete Geçti

Revolut, Brezilya’da gerçekleştirdiği canlı lansmanla Latin Amerika’ya ilk adımını attı.

Revolut’un küresel hesabı, 150’den fazla ülkede kabul edilen bir karta sahip olmanın yanı sıra, yerel halka 27 farklı para biriminde döviz alım satım imkanı ve havale olanağı sunacak.

Kurucu ortak ve CEO Nik Storonsky şunları söyledi: “Misyonumuz, erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünlerle sınırsız bir ekonominin kilidini açmak ve müşterilerimizin paralarını verimli bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Küresel hesap ve kripto yatırımlarıyla başlayacağız ama bu sadece bir başlangıç.”

BTG Pactual’dan Brezilya’daki uygulamaya liderlik etmek üzere işe alınan Glauber Mota ise şu yorumda bulundu: “Brezilyalıların yurt dışında yaptığı toplam harcama 2022’de iki kattan fazla artarak 12 milyar dolara ulaştı ve Brezilya’da on milyondan fazla bireysel yatırımcı ile kripto varlıklarına erişim için artan bir talep var. Revolut, Brezilyalılara tüm bu ihtiyaçları tek bir yerde karşılayan ve Brezilya pazarında henüz görülmemiş yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunan bir uygulama sunuyor.”

Revolut, süper uygulamanın yakın gelecekte Hindistan, Meksika ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürüleceği geniş kapsamlı bir büyüme stratejisinin ortasında dünya çapında 25 milyon müşteriyi aştı.

Firma Hindistan’da, önümüzdeki lansmanı için 400’den fazla çalışandan oluşan bir ekip kurdu. Meksika ve Brezilya arasında 2025 yılına kadar 250’den fazla yeni pozisyonun istihdam edilmesi planlanıyor. Şirket ayrıca Avustralya’daki mevcut operasyonlarını tamamlamak üzere önümüzdeki birkaç ay içinde Yeni Zelanda’da da faaliyete geçeceğini açıkladı.

İlgi çekici bir sohbet:

Etiketler