Öğretmenler 2030: Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve İklim Seferberliği Eğitimi   

Schneider Electric, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (UN SDSN) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğinde düzenlenen “Öğretmenler 2030: Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve İklim Seferberliği Eğitimi”, K12 okullarında görev yapan öğretmenlere eğitim alanında sürdürülebilirlik konusunda yapılan çalışmaları aktarmayı hedefliyor. Birleşmiş Milletler 2030 gündemi, sürdürülebilir kalkınma amaçları ve sürdürülebilir kalkınma için eğitim kavramları; güncel örnekleri, ders planları ve sınıf uygulamaları ile ele alınacak. Sınıf uygulamaları kapsamında; öğrencilerin çözüme odaklanarak, yaratıcılık ve girişimciliğini geliştirecek faaliyetler aktarılacaktır.

Eğitim için son başvuru tarihi 14 Nisan 2023’dir. Eğitime yapılacak başvurular değerlendirilerek; kabul edilen öğretmenlere geri bildirimde bulunulacaktır.

Ücretsiz gerçekleşecek eğitimlere %80 devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitim sonunda “Schneider Elektrik – BÜYEM – UN SDSN Türkiye Öğretmenler 2030: Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve İklim Seferberliği Eğitimi  Katılım Belgesi” verilecektir.

3. dönem başvuru detayları için bu linkten bilgi alabilirsiniz.

Etiketler