Cisco, Mobil Ofis Oluşturmak İçin Mercedes-Benz ile Çalışıyor

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre Cisco, Mercedes Benz ile birlikte çalışarak Webex konferans araçlarını önümüzdeki haftalarda bayilere gelecek olan araçların gösterge paneline ekleyerek araçları mobil bir ofise dönüştürmeyi hedefliyor.

2024 Mercedes-Benz E Sınıfı Wi-Fi ve hücresel veri bağlantısı ile donatılacak, yani sürücüler Webex uygulamasını cep telefonuna ihtiyaç duymadan doğrudan aracın bilgi-eğlence sisteminin dokunmatik ekranında görünecek şekilde indirebilecek.

Bir güvenlik önlemi olarak, kullanıcılar araç hareket halindeyken yalnızca sesi kullanabilecek, ancak park halindeyken video toplantıları, içerik paylaşımı dahil olmak üzere tüm özellikler kullanılabilecek.

Pandeminin bir sonucu olarak evden çalışmak Webex, Zoom ve Microsoft’un Teams’i gibi video konferans platformlarının kullanımını önemli ölçüde artırdı ancak karantina kısıtlamalarının kaldırılmasından bu yana büyüme yavaşladı ve şirketler genişleme fırsatları arıyor.

Zoom, arabaları konferans araçlarıyla donatmak için Tesla ile anlaştı ve Cisco bu hafta Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) başka ortaklıklar da duyurmayı planlıyor.

Bu ortaklıklar arasında Samsung ile amiral gemisi telefonlarına Webex entegrasyonu ve Intel ile özel 5G için bir ortaklık da bulunuyor.

Etiketler