Amazon Çalışanlarından Haftada En Az Üç Gün Ofiste Olmalarını İstiyor

E-ticaret devi geçtiğimiz cuma günü yaptığı açıklamada, Amazon.com Inc’in 1 Mayıs’tan itibaren çalışanların haftada en az üç gün ofiste olmasını zorunlu kılacağını söyledi.

COVID-19 salgını, şirketlerin çalışanlarını uzaktan çalışmaları için evlerine göndermesiyle iş yeri kavramını değiştirmişti. Dünya genelinde sokağa çıkma yasakları hafiflese de büyük bir çalışan kitlesi uzaktan ya da hibrit bir ortamda çalışmaya devam ediyor.

Amazon’un blogunda yayınlanan bir mesajda, CEO Andy Jassy kararın geçen hafta başında yapılan bir toplantıda alındığını ve bu hareketin çalışanların öğrenmesini ve iş birliğini kolaylaştıracağını yazdı.

Jassy, “Bu değişim, Puget Sound, Virginia, Nashville ve çalışanlarımızın ofise gittiği dünyanın dört bir yanındaki düzinelerce şehirdeki kent merkezi konumda yer alan ofislerimizin çevresinde bulunan binlerce işletme için de bir destek sağlayacaktır.” diye yazdı.

Şirket, kuralın bazı istisnaları olacağını, müşteri destek rolleri ve satış görevlilerinin uzaktan çalışma seçeneğine sahip olacağını da ekledi.

Amazon, Ekim 2021’de çalışanların haftada kaç gün ofisten çalışacaklarına ekiplerin karar vermesine izin vereceğini söylemişti.

Etiketler