Visa’nın Yeni CEO’su Ryan McInerney Olacak

Visa yaptığı açıklamada, 1 Şubat 2023’ten itibaren geçerli olmak üzere mevcut başkanı Ryan Mclnerney’i CEO olarak atadığını duyurdu.

Finans devinde 2016’dan bu yana CEO ve 2019’dan beri de yönetim kurulu başkanı olan Alfred F. Kelly Jr. ise bu değişiklikten sonra yönetim kurulu başkanı olacak.

McInerney, 2013 yılından bu yana Visa’nın müşteri hizmetleri, ürün takımları ve üye işyeri ekipleri de dahil olmak üzere çok sayıda departmanını yönetmekten sorumlu olarak başkanlık görevini yürütüyordu. Daha önce JPMorgan Chase’de tüketici bankacılığı CEO’su olarak çalışmış olan Kelly, ödemeler ve bankacılık sektörü üzerinde 20 yıllık tecrübeye sahip.

Kelly yeni CEO Mclerney hakkında şunları söyledi: “Visa’yı giderek daha yenilikçi yollarla para hareketinin merkezinde konumlandırmaya devam edecek daha iyi bir lider düşünemiyorum. Ryan’ın bu iş için sınırsız bir enerjisi ve tutkusu var. Ayrıca, başkan olarak üstlendiği görevde ve son altı yıldır yakın ortağım olarak Visa’nın nasıl çalıştığını ve bu sektörün sunduğu heyecan verici fırsatları yakından tanıyor.”

Bağımsız baş direktör, aynı zamanda Stanley Black & Decker’ın eski başkanı ve CEO’su John F. Lundgren ise şu yorumu yaptı: “Al’ın son altı yıldaki liderliği için son derece minnettarız. Sektördeki derin uzmanlığı ve geleceğe yönelik bakış açısı, Visa’yı gelişen ve giderek zorlaşan bir ortamda ödemeler alanında bir lider olarak konumlandırdı. Ryan’ın atanması Yönetim Kurulu’nun çok iyi oluşturulmuş ve üstüne düşünülmüş ardıllık (succession) planını yansıtmaktadır. Ryan’ın bu yeni görevi üstlenmesiyle Visa’nın başarısı ivme kazanmaya devam edecektir.”

Visa geçtiğimiz günlerde resmi ödeme ortağı olarak Katar’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası için animasyon içeren ön ödemeli kartlar çıkaracağını duyurdu. Animasyon, turnuvanın resmi maskotu La’eeb’i tasvir edecek.

Etiketler